ŁĄCZNIK SZYN KARNISZOWYCH, ŁĄCZNIKI DO SZYN SUFITOWYCH, ŁĄCZNIK SZYN KARNISZOWYCH, ZEWNĘTRZNY ŁĄCZNIK SZYN MARDOM DECOR, Zobacz większe

Łączniki do szyn sufitowych Mardom Decor stosowane są na wszystkich połączeniach. Co ciekawe, przy szynach podwójnych należy użyć dwóch sztuk. Te metalowe łączniki szyn karniszowych montowane są od zewnętrznej strony i dokręcane małymi wkrętami. To zapewni im większą stabilność. Użycie łączników szyn zapobiega zacięciom podczas użytkowania. Łączniki szyn karniszowych są łatwe i szybkie w montażu

ŁĄCZNIK SZYN KARNISZOWYCH ZEWNĘTRZNY + IMBUS

ŁĄCZNIK SZYN MARDOM    Nowy produkt
ProducentMardom Decor
Uwagałącznik + kołek z wkrętem
Wysokość0,6 cm.
Długość8 cm.
Szerokość2,1 cm.
MateriałMetal
Darmowa dostawa od450 zł
Forma i koszty dostawy39 zł (kurier Mardom)

6,91 zł brutto  /szt.

W magazynie: 1865 Przedmioty

Przebijamy konkurencję !

Skontaktuj się i pokaż tańszą ofertę

Więcej informacji

Łączniki do szyn karniszowych Mardom Decor

Łączniki do szyn karniszowych są bardzo ważnym elementem jeśli chcemy utworzyć niestandardowe zestawy. Łącznik szyn sufitowych Mardom Decor to metalowy, niewielki element montowany od zewnątrz na szynach. Istotną sprawą jest takie zamontowanie tego elementu, aby łączył obie szyny w jednym czasie. Zapobiega to poruszaniu się szyn względem siebie, przy przesuwaniu firany czy zasłony. Takie zabezpieczenie połączenia szyn karniszowych zapobiega zacięciom i znacznie zwiększa komfort użytkowania. Łączniki do szyn aluminiowych powinny być użyte na każdym połączeniu. Mało tego, w przypadku szyn dwutorowych konieczne jest użycie dwóch sztuk łączników, ponieważ każdy tor jest osobno łączony.

Szyny sufitowe Mardom Decor

Szyna sufitowa Mardom Decor daje cały szereg możliwości aranżacji wnętrza. Dzięki prostemu kształtowi oraz niewielkie rozmiary całego zestawu, pozwalają na stworzenie idealnego wykończenia okna. To właśnie takie detale, jak estetyczne zakończenia czy maskownice mocowania sufitowego wpływają na całą aranżację wnętrza. Są one przysłowiową kropką nad i. Szyny karniszowe Mardom Decor dzięki zastosowaniu stoperów, mogą być stosowane nawet przy skośnych sufitach. 

Szyny sufitowe Mardom Decor dzięki minimalistycznemu designowi doskonale pasują do każdego rodzaju wnętrz. Bez problemu można je również zastosować wraz z maskownicami karniszy. Tutaj również mamy spory wybór pomiędzy prostymi, nowoczesnymi, a klasycznym. To sprawia, że szyny karniszowe Mardom Decor dają szerokie spektrum zastosowań. 

Co ciekawe, szyny karniszowe Mardom Decor, mogą być również zastosowane na zewnątrz. Dość często używane są na balkonach, tarasach, a nawet w przyczepach campingowych czy kamperach. Tutaj również dobrze sprawdzają się uchwyty sufitowe podwójne. Jednak należy odpowiednio dobrać do nich wkręty , gdyż te standardowo dodawane do zestawów, służą do montażu w betonowych powierzchniach. 

Szyny karniszowe aluminiowe

Szyny karniszowe aluminiowe nie ulegają utlenianiu, ani odkształceniom. To ma ogromny wpływ na użytkowanie i trwałość przez wiele kolejnych lat. Dzięki temu przesuwanie firan czy zasłon odbywa się bez zacinania czy szarpania. Szyny sufitowe z aluminium są  niezwykle ciche, co jest ich ogromną zaletą. Dzieje się tak za sprawą silikonowych elementów jezdnych, które tłumią wszelkie odgłosy. Sufitowe szyny aluminiowe można bez problemu łączyć w dłuższe zestawy, a ich dopasowanie do potrzebnego wymiaru nie sprawia najmniejszych trudności. Te szyny można z łatwością ciąć piłką elektryczną czy jakimkolwiek brzeszczotem do metalu. Aluminiowe szyny z łatwością poddają się temu. Samo łączenie wykonujemy za pomocą metalowego łącznika, który podobnie jak uchwyty sufitowe do szyn karniszowych montowany jest do sufitu za pomocą kołka z wkrętem.

Szyny sufitowe Mardom Decor z ogromną łatwością się również montuje na suficie. Służą do tego metalowe uchwyty sufitowe, które za pomocą kołków i wkrętów mocuje się do sufitu. Następnie wystarczy "wkliknąć" szyny i ... gotowe.

Jak zamontować karnisz?

Montaż szyn karniszowych jest naprawdę łatwa i bezproblemowa. Potrzebnych będzie kilka podstawowych narzędzi.

Jakie narzędzia są potrzebne?

  • miarka
  • ołówek
  • poziomnica (poziomica)
  • wkrętak / wkrętarka
  • linijka
  • wiertarka

w przypadku konieczności docinania do wymiaru, konieczne będzie dodanie do narzędzi piłki do metalu.

  • Pierwszym etapem prac jest wykonanie pomiarów na suficie i dokładne zaznaczenie miejsca montażu uchwytów sufitowych.

Jest to niezwykle ważny proces, gdyż wpływa na równy montaż i w efekcie końcowym na estetykę całości.

  • Kolejnym krokiem jest przymocowanie uchwytów sufitowych za pomocą kołków i wkrętów.
  • Ostatnim etapem jest umiejscowienie szyny w uchwycie za pomocą systemu "klik" i usztywnienie całości wkrętami blokującymi.

W tym momencie agrafki i zakończenia szyny powinny być już na niej zamocowane.

I właściwie mamy skończony montaż.

Opinie

Napisz opinię

ŁĄCZNIK SZYN KARNISZOWYCH ZEWNĘTRZNY + IMBUS

ŁĄCZNIK SZYN KARNISZOWYCH ZEWNĘTRZNY + IMBUS

Łączniki do szyn sufitowych Mardom Decor stosowane są na wszystkich połączeniach. Co ciekawe, przy szynach podwójnych należy użyć dwóch sztuk. Te metalowe łączniki szyn karniszowych montowane są od zewnętrznej strony i dokręcane małymi wkrętami. To zapewni im większą stabilność. Użycie łączników szyn zapobiega zacięciom podczas użytkowania. Łączniki szyn karniszowych są łatwe i szybkie w montażu

Produkty powiązane