MASKOWNICA KARNISZA, OSLONA KARNISZA, LISTWA SUFITOWA, LISTWY PRZY SUFITOWE, FKX01, XPS Zobacz większe

Maskownica karnisza o symbolu FXK01 to sztukateria która daje wiele możliwości zastosowania. Może zostać użyta jako listwa przysufitowa, która będzie również służyła jako osłona karnisza.

FKX01 to niska waga i łatwość montażu. Maskownice karniszy dodają uroku i charakteru we wnętrzu.

Maskownica karnisza jak FKX01 doskonale sprawdza się w klasycznych oraz współczesnych aranżacjach wnętrz.

 

MASKOWNICA KARNISZA FKX01

   Nowy produkt
ProducentProducentSztukaterii.pl
UwagaDo malowania na dowolny kolor
TypOsłona kranisza
Wysokość6 cm.
Długość200 cm. (tolerancja 1%)
Głębokość6 cm.
MateriałSTYRODUR XPS
WodoodpornaTAK
KolorBiały
OświetlenieMożliwość zastosowania taśmy oświetleniowej LED
PrześwitPrzy oświetleniu LED zalecane jest zastosowanie taśmy aluminiowej
Darmowa dostawa od450 zł
Forma i koszty dostawyKurier: 35,00 zł
Gwarancja24 miesiące

62,93 zł brutto  /szt.

31,46 zł za 1 mb.

W magazynie: 6565 Przedmioty

Przebijamy konkurencję !

Skontaktuj się i pokaż tańszą ofertę

Więcej informacji

Maskownica karnisza FKX01 - Producenta sztukaterii

Praktyczna i nowoczesna sztukateria wewnętrzna o symbolu FKX01 to zarówno osłona karnisza jak i listwa sufitowa. Maskownica karnisza o ciekawym zaoblonym kształcie pasująca do aranżacji nowoczesnej, współczesnej jak i klasycznej. Osłona karnisza bez zdobień idealnie wkomponuje się w przeróżne projekty wnętrz. Jest to maskownica karnisza która zasłoni szyny sufitowe bądź niedoskonałości na łączeniu ściany z sufitem. Materiał z jakiego została wyprodukowana osłona karnisza to styrodur. Styrodur to lekki i wodoodporny materiał o delikatnie chropowatej powierzchni. Dla lepszego efektu wizualnego takie maskownice karniszy jak FKX01 warto pomalować. Osłona karnisza jak FKX01 wykonana jest ze styroduru jest to miękki materiał o delikatnie szorstkiej powierzchni. Gzyms FKX01 to uniwersalna sztukateria którą możemy połączyć i zamontować dookoła pomieszczenia. Daje to ładny efekt końcowy kiedy połączymy maskownice karniszy z listwami przysufitowymi.

Maskownica karnisza + Listwa sufitowa - Efektowny design

Estetycznym i praktycznym połączeniem są dopasowane maskownice karniszy i listwy sufitowe. Wszystkie profile FKX wykonane zostały ze styroduru jest to materiał dość miękki i delikatnie chropowaty, ale łatwy w obróbce i estetyczny po montażu. Osłona karnisza jest w tylnej części prosta ( kąt 90 stopni ), natomiast listwy gzymsowe sufitowe można zamówić ze ściętym tyłem co ułatwi montaż. Maskownice karniszy można również samemu docinać nożykiem ( ścinanie tylnego narożnika ) dla łatwiejszego montażu na połączeniu ściany z sufitem. Taki zabieg wykonujemy ponieważ bardzo często w mieszkaniach na łączeniu ściany z sufitem nie ma kąta prostego ( 90 stopni ) co utrudnia precyzyjne ułożenie listew przysufitowych. Połączona listwa sufitowa i maskownice karniszy tworzą jedną całość w aranżowanym wnętrzu dając fantastyczny efekt wizualny. Maskownice karniszy przyklejamy klejem montażowym Tytan, natomiast łączeń i wypełnień dokonujemy akrylem fasadowym Tytan. 

Jak zamontować Maskownice karniszy ?

Bardzo często klienci zadają nam pytanie jak zamontować maskownicę karnisza. W gruncie rzeczy nie jest to skomplikowany montaż i z pewnością będzie zdecydowanie łatwiejszy, szybszy, a także tańszy od wykonania zabudowy kartonowo - gipsowej.

Pierwszym krokiem jakim należy wykonać, jest wymierzenie odległości, gdzie listwa ma zostać zamontowana i naznaczenie ołówkiem miejsca montażu. Dobrze jest sprawdzić czy sufit i ściany są wystarczająco proste, czy nie wymagają poprawek, a także czy miejsce gdzie będziemy przyklejać listwy nie trzeba wstępnie zagruntować ( dla lepszej przyczepności ). 

Maskownice karniszy ze styroduru są lekkie co z pewnością ułatwi przyklejenie ich do sufitu. Cały montaż listew do zabudowy karnisza odbywa się poprzez klejenie klejem montażowym bezpośrednio do sufitu. Dedykowanym klejem jest Tytan. Wystarczy posmarować górną krawędź listwy ( klejem tytan ) tak zwanym szlaczkiem góra, dół i przycisnąć do sufitu. Po chwili przytrzymania, listwa wiąże się z sufitem ( czas otwarty około 10 - 15 min. ) i następnym krokiem jest wytarcie nadmiaru kleju wilgotną szmatką lub gąbką. Czas schnięcia kleju do 48 h.

Maskownica karnisza - FKX posiada ( + - ) 200 cm. długości, ale nie ma problemu żeby listwy zarówno skrócić jak i połączyć, jak to zrobić ?

Jak skracać listwy do zabudowy karnisza ?

Skracanie sztukaterii ( listew ) wykonujemy piłą ręczną o drobnym zębie lub nożykiem budowlanym. Docinamy do potrzebnej długości lub jak jest taka potrzeba do wykonania zabudowy np. o kącie 90 stopni. W przypadku użycia piły ręcznej warto wykonać czynność w skrzynce uciosowej.

Jak łączyć listwy do zabudowy karnisza ?

Maskownice karniszy łączymy akrylem Tytan. Wystarczy posmarować miejsce, które chcemy połączyć, docisnąć i pozostawić ( czas otwarty około 10 - 15 min. ). Świeże zabrudzenia należy czyścić i przetrzeć wilgotną szmatką lub gąbką. Czas schnięcia do łączenia 2 mm. ( 24 h ). Akryl Tytan wystarczy na około 40 połączeń.

Po wykonaniu prac związanych z wykonaniem montażu i zabudowy listew i odczekaniu od 24 h do wyschnięcia kleju, można przystąpić do kolejnego etapu jakim jest estetyczne wykończenie. Nadmiar akrylu ścieramy od razu.

Po montażu należy przetrzeć listwy z kurzu i pyłku ( dla lepszej absorbcji farby ).

Ostatnim etapem jest pomalowanie listew farbą na biały lub inny kolor. Dla lepszego efektu malowanie można powtórzyć tak, aby łączenia stały się niewidoczne, a całość zabudowy stała się jednym eleganckim, gładkim monolitem. Listwy do zabudowy karnisza możemy malować farbami jak do wnętrz pomieszczenia. Najczęściej stosowaną farbą jest ta, która została użyta do pomalowania sufitu.

Często zadawane pytania dotyczące listew do zabudowy karnisza

 • czy listwy wystarczy przykleić i czy nie trzeba zastosować kołków do montażu ?

Listwy wystarczy przykleić klejem montażowym. Maskownice karniszy ze styroduru są bardzo lekkie.

 • czy listwy posiadają łączniki, narożniki i zakończenia ?

Listwy nie posiadają łączników oraz narożników i zakończeń gdyż wszystkie łączenia wykonujemy po przez docięcie i połączenie akrylem Tytan.

 • czy listwy osłaniające karnisz można malować ?

Tak listwy można, a nawet trzeba malować dla pięknego wyglądu i spójności z użytymi kolorami w danym wnętrzu.

 • czy do listew do zabudowy karnisza ze styroduru można zastosować oświetlenie LED ?

Tak można, oświetlenie z pewnością doda romantyzmu i nowoczesności we wnętrzu, lecz należy wcześniej maskownice karniszy okleić taśmą aluminiową co zapobiegnie przebijania światła.

Jak dobierać listwy do zabudowy karnisza ?

Listwę do zabudowy karnisza należy odpowiednio dobrać i dopasować do odpowiedniej wysokości pomieszczenia tak, aby spełniała Państwa wymogi i oczekiwania. Jest to zarówno elegancka dekoracja maskująca szyny i karnisze, jak i listwa osłaniająca jakiekolwiek niedoskonałości występujące na ścianie i suficie.

Ważnym czynnikiem przy wyborze osłony karnisza jest wysokość pomieszczenia w którym będzie zamontowana. Do większego i wyższego pomieszczenia lepiej zastosować wyższe listwy, natomiast przy mniejszych adekwatnie mniejsze. Taki prosty i szybki test sprawdzający możemy wykonać poprzez wycięcie ze sztywnego kartonu odpowiedniej wysokości np. 10 cm i przyłożyć do sufitu. Da to Państwu obraz czy dana wysokość będzie współgrać z otoczeniem we wnętrzu. Trzeba zwrócić także uwagę, aby optycznie nie pomniejszyć pomieszczenia. 

Kolejnym etapem w wyborze listwy osłaniającej karnisz jest styl jaki chcemy osiągnąć podczas aranżacji wnętrza. W ofercie sklepu www.Dekorplanet.pl znajdą Państwo szeroką gamę listew zarówno klasycznych, nowoczesnych, współczesnych czy awangardowych. Maskownice karniszy są zarówno gładkie, proste jak i zdobione z delikatnymi przetłoczeniami, wykonane z różnych materiałów tak więc z pewnością będzie można znaleźć odpowiedni model dla siebie. 

Maskownice karniszy - Producent sztukaterii

Maskownice karniszy cechuje łatwy montaż, atrakcyjna cena i efektowny wygląd. Maskownice karniszy wykonane zostały z utwardzonego Styroduru XPS - jest to lekki, wodoodporny materiał spełniający swoją funkcję. Osłona karnisza jak i listwa sufitowa montowana jest poprzez klejenie klejem montażowym ( Uwaga nie wolno stosować klejów z zawartością acetonu ). Maskownice karniszy to szybki i estetyczny sposób na ukrycie szyn sufitowych, ale także w precyzyjny sposób zamaskują nowo montowane szyny. Fajnym dodatkiem w niektórych modelach sztukaterii jest specjalnie zaprojektowane miejsce które umożliwi Państwu zamontowanie do listew taśm LED, które w fantastyczny i romantyczny sposób podkreślą wnętrze ( Uwaga kiedy chcemy listwy podświetlać taśmą LED należy wcześniej okleić wewnętrzną stronę samoprzylepną taśmą aluminiową która spełnia rolę taśmy odblaskowej, oraz zapobiega przed przebijaniem światła przez listwę ). Sztukaterię dobrze jest pomalować dowolnym kolorem farby, tak aby idealnie współgrała z wnętrzem pomieszczenia.

Sztukateria wewnętrzna

Maskownice karniszy jak i listwy przysufitowe to idealne rozwiązanie dla osób chcących szybko i estetycznie zamaskować szyny karniszowe, bądź inne niedoskonałości występujące na ścianie jak pęknięcia czy nierówności. Specjalnie zaprojektowany i wyprofilowany kształt, który pozwala umiejscowić z tyłu listwy w różnych opcjach oświetlenia LED, dodatkowo eksponującego aranżację przestrzeni okiennej. Listwy do zabudowy karnisza to wygodna alternatywa dla zabudowy kartonowo - gipsowej, która wymaga znacznie większych nakładów czasowych i finansowych stwarzająca dużo problemów monterom.

Wewnętrzna sztukateria - dekoracyjna jest połączeniem klasycznego pomysłu dekoracyjnego z współczesnymi nowoczesnymi rozwiązaniami. Możliwość użycie oświetlenia LED otwiera kolejny poziom w możliwościach aranżacyjnych wnętrz. To właśnie listwy przysufitowe i karniszowe- oświetleniowe mają ogromne szanse, by być hitem dekoracyjnym zarówno wśród klasycznych jak i współczesnych projektów.

Gzyms sufitowy

Listwy sufitowe są częścią sztukaterii wewnętrznej obecnie stosowana w większości aranżacji wnętrz. Gzymsy mogą być jedynym dekorem pomieszczenia jak również mogą być zestawiane z każdym innym dekorem sztukateryjnym. To właśnie ten rodzaj listew jest jednym z pierwszych na jakie padają spojrzenia osób odwiedzających dane wnętrze. Warto więc zadbać o należyty jego wygląd.

Wykorzystany polistyren ekstrudowany potocznie nazywany styrodurem XPS. Cechuje go nieporównywalna niska cena. Styrodur XPS jest wysoce odporny na wilgoć, przez co zapobiega powstawaniu pleśni czy grzybów. Łatwy w malowaniu na Twój ulubiony kolor.

Opinie

Oceń 
2022-05-31

Super

Fajne i super obsługa

  Oceń 
  2018-02-22

  Towar godny polecenia

  Super sprawnie

   Oceń 
   2018-01-07

   Boskie

   Bardzo szybka wysyłka

    Oceń 
    2018-01-06

    Towar godny polecenia

    Doskonała jakość, wyglądają pięknie!

     Oceń 
     2018-01-06

     Rewelacja!

     Dobrze doradzone, polecam

      Napisz swoją opinię!

      Napisz opinię

      MASKOWNICA KARNISZA FKX01

      MASKOWNICA KARNISZA FKX01

      Maskownica karnisza o symbolu FXK01 to sztukateria która daje wiele możliwości zastosowania. Może zostać użyta jako listwa przysufitowa, która będzie również służyła jako osłona karnisza.

      FKX01 to niska waga i łatwość montażu. Maskownice karniszy dodają uroku i charakteru we wnętrzu.

      Maskownica karnisza jak FKX01 doskonale sprawdza się w klasycznych oraz współczesnych aranżacjach wnętrz.

       

      Produkty powiązane