Promocja! LK-03 CREATIVA LISTWA DO ZABUDOWY KARNISZA GŁADKA OŚWIETLENIOWA LED TO NOWOCZESNA MASKOWNICA I OSŁONA KARNISZY Zobacz większe

Maskownica karnisza LK-03 Creativa to najnowsza propozycja estetycznej i nowoczesnej listwy do zabudowy karnisza o prostej i gładkiej powierzchni. Profil listwy osłaniającej karnisz można efektownie podświetlić taśmą LED. Łatwy szybki montaż i świetny design to cechy dla całej gamy osłon karniszy. Model LK-03 Creativa wykonany z wysokiej jakości twardego polistyrenu, który możemy malować farbą.

LK-03 CREATIVA LISTWA DO ZABUDOWY KARNISZA GŁADKA OŚWIETLENIOWA LED

Listwa karniszowa LK-03 CREATIVA    Nowy produkt
ProducentCreativa by Cezar
TypOsłona kranisza
Wysokość12 cm
Długość244 cm
Głębokość4,35 cm
MateriałHDPS - Polistyren wysokiej gęstości
WodoodpornaTAK
UwagaDo malowania na dowolny kolor
KolorBiały
OświetlenieMożliwość zastosowania taśmy oświetleniowej LED
PrześwitPrzy oświetleniu LED zalecane jest zastosowanie taśmy aluminiowej
Darmowa dostawa od250 zł
Forma i koszty dostawyKurier DPD (Creativa) - 29,52 zł.

117,18 zł brutto  /szt.

-8%

127,37 zł brutto

48,02 zł za 1 mb.

W magazynie: 680 Przedmioty

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Listwa do zabudowy karnisza LK-03 Creativa

To świetny sposób na szybką przemianę, metamorfozę wnętrza, oraz na efektowne i estetyczne zamaskowanie szyn sufitowych lub karniszy ściennych. Minimalistyczny prosty i zarazem całkowicie gładki profil LK-03 Creativa o wysokości 12 cm. 

Listwy do zabudowy karniszy cechuje łatwy i szybki montaż, oraz bardzo efektowny wygląd. Sztukateria wykonana z wytrzymałych i odpornych materiałów, a montaż robimy po poprzez klejenie klejem montażowym C300 Creativa. W przypadku montażu większych ilości maskownic, proponowany jest specjalistyczny klej do łączeń C310 Creativa, który łączy listwy niwelując widoczność spoiny.

Listwa do osłony karnisza LK-03 Creativa to gładka sztukateria bez przetłoczeń i ornamentów o wymiarach 244 cm długości, 12 cm wysokości i 4,35 cm głębokości. Gładka listwa karniszowa LK-03 Creativa posiada możliwość zamontowania oświetlenia LED. Listwy do zabudowy karniszy o symbolu LK-03 wykonane zostały z odpornego i twardego materiału o nazwie Polistyren. Listwy możemy malować farbami na wybrany kolor pasujący do wnętrza. LK-03 Creativa jest także wodoodporna przez co możemy ją zastosować w miejscach o dużej wilgotności np. w łazience czy kuchni. 

Listwa do zabudowy karnisza LK-03 jest idealnie wykończona i dopracowana w każdym szczególe. Profil o takim designie można dopasować praktycznie do większości aranżacji. Znajdzie zastosowanie we wnętrzach klasycznych, nowoczesnych, oraz współczesnych. Będzie stanowić eleganckie i funkcyjne wykończenie pomieszczenia. Listwy do maskowania karnisza LK-03 Creativa możemy śmiało montować w przeróżnych obiektach zarówno w mieszkalnych jak publicznych takich jak biura, hotele, restauracje czy sale konferencyjne. Gładki profil listwy do karnisza perfekcyjnie zamaskuje szyny karniszowe sufitowe, oraz ścienne karnisze. Listwy karniszowe zdobią wnętrze, dając przy okazji poczucie estetyki. LK-03 Creativa to średniej wysokości  listwa firmy Creativa o wysokości 12 cm. którą także możemy się posłużyć jako osłoną przed niedoskonałościami i mankamentami w pomieszczeniu. Wszystkie modele listew do zabudowy karniszy producenta Creativa to wyśmienity wybór do szybkiej, taniej metamorfozy w Państwa wnętrzu.

Jak zamontować osłonę karnisza ?

Nasi klienci bardzo często zastanawiają się i głowią w jaki sposób zamontować listwy do zabudowy karniszy ?. Montaż może się wydawać trudny, ale w gruncie rzeczy jest dość łatwym zadaniem do wykonania w szczególności dla majsterkowiczów " zrób to sam ". Zamontowanie gotowych listew maskujących karnisz będzie tańszy, oraz szybszy w montażu, a co ważne także i czystszy od tworzenia zabudowy gipsowo - kartonowej. Poniższe informacje pomogą jak tego dokonać w odpowiedniej kolejności.

Etap pierwszy który musimy wykonać to wykonanie pomiarów w pomieszczeniu (wymierzyć zarówno odległości od okien jak i do ścian ). Należy przemyśleć w którym miejscu będzie montowana i zaznaczyć ołówkiem miejsce montażu. Dobrze jest także sprawdzenie miejsc klejenia listew dokładnie ścian i sufitów czy są proste i nie wymagają ewentualnych drobnych poprawek. Miejsce montażu osłon dobrze jest wstępnie zagruntować ( dla poprawy przyczepności ). 

Listwy osłaniające karnisz są dość lekkie, a materiał z jakiego zostały wykonane to Polistyren. Listwy karniszowe należy przyklejać bezpośrednio do sufitu ( stropu ). Listwy do zabudowy karnisza firmy Creativa montujemy klejem montażowym C300 Creativa. Krawędź górną listwy należy posmarować ( C300 Creativa ) szlaczkiem góra, dół i przyciskamy do sufitu. Po krótkiej chwili przytrzymania listwa karniszowa połączy się z sufitem " czas otwarty około 15 min. " Nadmiar kleju należy ściągnąć wilgotną gąbką lub szmatką. Całkowity czas schnięcia kleju około 24 h.

Listwy maskujące karnisz Creativa występują w odcinkach o długość 244 cm. Sztukaterię można zarówno docinać na krótsze odcinki, jak i łączyć na dłuższe, jak tego dokonać ?

Jak dociąć listwę do zabudowy karnisza ?

Docinanie listew maskujących karnisze należy wykonać piłą elektryczną albo ręczną o drobnym zębie. Listwę możemy skrócić do wymaganej długości np. od ściany do ściany. Kiedy zachodzi potrzeba możemy również wykonać estetyczną zabudowę z kątem 90 stopni. Każde docięcie listwy dobrze jest wykonywać pod kątem 45 stopni ponieważ uzyskamy większą płaszczyznę do sklejenia, a co ważne zmniejszymy widoczność samego łączenia. Docinanie listew karniszowych piłą ręczną należy wykonać w przystosowanej do tego skrzynce uciosowej.

Jak złączyć listwy do zabudowy karnisza ?

Listwy do zabudowy karniszy łączymy klejem do łączeń Creativa C310. Miejsce łączenia należy docisnąć i przytrzymać przez chwilę, a następnie pozostawić do pełnego wyschnięcia ( czas otwarty około 15 min. ). Nadmiar kleju należy od razu wyczyścić acetonem. Należy zwrócić uwagę że aceton służy tylko do wyczyszczenia z nadmiaru kleju i zabronione jest polewanie acetonem po listwie, gdyż można ją uszkodzić. Czas schnięcia kleju do łączenia 8-16 h. Kleju o pojemności 310 ml. do łączenia listew C310 Creativa wystarczy na około 40 połączeń.

Po zakończeniu montażu listew do zabudowy karniszy i wyschnięciu kleju ( 24 h ), możemy wykonać kolejną część pracy jakim jest dopieszczenie detali i estetyczne wykończenie.

1. Sprawdźmy czy na łączeniach listew i na połączeniu z sufitem nie ma nadmiaru wyschniętego kleju.

Jeśli tak to należy miejsca przetrzeć drobnym papierkiem ściernym np. 2000 i doprowadzić do gładkości ( wykonaną czynność możemy sprawdzić przejeżdżając palcem po listwie ).

2. Później należy wyczyścić listwy z wszelkich zabrudzeń jak kurz i pył ( dla lepszej przyczepności farby ).

3. Ostatnim etapem będzie pomalowanie listew osłaniających karnisz farbą na kolor pasujący do wnętrza ( najczęściej listwy malowane są na biało ). Najlepiej malowanie powtórzyć drugi raz po to, aby połączenia stały się niewidoczne, a zabudowa stała się jednym gładkim elementem. Listwy do osłony karniszy możemy malować zwykłymi farbami jak do wnętrz pomieszczenia. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie farby którą użyliśmy do pomalowania sufitu lub ścian.

Często zadawane pytania dotyczące listew do zabudowy karnisza

 • czy listwy wystarczy przykleić i czy nie trzeba zastosować kołków do montażu ?

Listwy wystarczy przykleić klejem montażowym ( producent zaleca użycie wyłącznie kleju ), lecz jeśli jest taka potrzeba można zastosować kołki, ale należy uważać żeby nie zniszczyć listew ( dobrze jest wykonać wstępny otwór małym wiertłem )

 • czy listwy posiadają łączniki, narożniki i zakończenia ?

Listwy nie posiadają łączników oraz narożników i zakończeń gdyż wszystkie łączenia wykonujemy klejem C310 Creativa. Zakończenia natomiast są od ściany do ściany lub tworzymy zamknięte zabudowy z listew.

 • czy listwy osłaniające karnisz można malować ?

Tak listwy można, a nawet trzeba malować dla pięknego wyglądu i spójności z użytymi kolorami w danym wnętrzu.

 • czy do listew do zabudowy karnisza Creativa można zastosować oświetlenie LED ?

Tak można, oświetlenie z pewnością doda romantyzmu i nowoczesności we wnętrzu

Jak dobierać listwy do zabudowy karnisza ?

Listwę do zabudowy karnisza należy odpowiednio dobrać i dopasować do odpowiedniej wysokości pomieszczenia tak, aby spełniała Państwa wymogi i oczekiwania. Jest to zarówno elegancka dekoracja maskująca szyny i karnisze, jak i listwa osłaniająca jakiekolwiek niedoskonałości występujące na ścianie i suficie.

Ważnym czynnikiem przy wyborze listwy maskującej karnisz jest wysokość pomieszczenia w którym będzie zamontowana. Do większego i wyższego pomieszczenia lepiej zastosować wyższe listwy, natomiast przy mniejszych adekwatnie mniejsze. Taki prosty i szybki test sprawdzający możemy wykonać poprzez wycięcie ze sztywnego kartonu odpowiedniej wysokości np. 10 cm i przyłożyć do sufitu. Da to Państwu obraz czy dana wysokość będzie współgrać z otoczeniem we wnętrzu. Trzeba zwrócić także uwagę, aby optycznie nie pomniejszyć pomieszczenia. 

Kolejnym etapem w wyborze listwy osłaniającej karnisz jest styl jaki chcemy osiągnąć podczas aranżacji wnętrza. W ofercie sklepu www.Dekorplanet.pl znajdą Państwo szeroką gamę listew zarówno klasycznych, nowoczesnych, współczesnych czy awangardowych. Listwy są zarówno gładkie, proste jak i zdobione z delikatnymi przetłoczeniami, wykonane z różnych materiałów tak więc z pewnością będzie można znaleźć odpowiedni model dla siebie. 

Listwy do zabudowy karnisza Creativa

Cechują się łatwością montażu i bardzo efektownym wyglądem. Wykonane są z wytrzymałych i lekkich materiałów, a ich montaż odbywa się poprzez klejenie dedykowanym klejem montażowym C300 Creativa. W przypadku większych odległości, proponowany jest klej do łączeń C310 Creativa, który niweluje widoczność spoiny. Listwy do zabudowy karnisza Creativa występują w trzech wariantach wysokościowych 10 cm LK-0112 cm LK-02 i 15 cm LK-03. Wszystkie są gładkie, proste o minimalistycznym wyglądzie. Każda listwa Creativa na zamówienie może zostać fabrycznie pomalowana na indywidualnie wybrany kolor.

Sztukateria CREATIVA by Cezar

Listwy do zabudowy karnisza są szybkim i estetycznym sposobem na ukrycie szyn czy tradycyjnych rurek karniszowych. Maskowanie karniszy nigdy nie było łatwiejsze niż teraz. Te gzymsy są montowane poprzez klejenie do sufitu, tuż obok karnisza.

Konstrukcja tych listew maskujących karnisz pozwala na dodanie taśmy z oświetleniem LED, dzięki temu uzyskujemy możliwość budowania nastroju poprzez nowoczesny, prosty kształt listwy oraz odpowiedniej barwy i natężenia światła.

Sztukateria firmy Creativa charakteryzuje się doskonałym stosunkiem jakości do ceny, a co za tym idzie mamy produkt wysokiej jakości za relatywnie niską cenę. Polimerowe listwy sztukateryjne są niezwykle łatwe w instalacji.

Producent przewidział kleje zarówno do montażu jak i do łączenia listew między sobą. Dzięki specjalnym właściwościom tego kleju, listwy karniszowe czy przypodłogowe, nie mają widocznych spoin i tworzą jednolitą mas

Firma Creativa by Cezar charakteryzuje i wyróżnia się osobowością. Osobowość definiuje całe nasze życie, oraz otoczenie. Przestrzeń w której przebywamy na co dzień określa kim jesteśmy. Fantastycznie to rozumiemy i z myślą dla Państwa przygotowaliśmy kolekcję sztukaterii, która pozwoli stworzyć niecodzienne, oryginalne wnętrza z charakterem i poczuciem luksusu. Przedstawiamy całą gamę produktów w naszym sklepie internetowym www.Dekorplanet.pl  dzięki, którym można zaprojektować i zaaranżować praktycznie każde wnętrze klasyczne, nowoczesne, współczesne czy awangardowe. Nasza strona pozwoli wybrać odpowiednie produkty i z pewnością dostarczy niezbędne wszystkie informacje, a jeśli będą jakieś wątpliwości można zasięgnąć porady u naszych specjalistów. 

Opinie

Oceń 
2019-07-30

Polecam!

super produkt

  Napisz opinie!

  Napisz opinie

  LK-03 CREATIVA LISTWA DO ZABUDOWY KARNISZA GŁADKA OŚWIETLENIOWA LED

  LK-03 CREATIVA LISTWA DO ZABUDOWY KARNISZA GŁADKA OŚWIETLENIOWA LED

  Maskownica karnisza LK-03 Creativa to najnowsza propozycja estetycznej i nowoczesnej listwy do zabudowy karnisza o prostej i gładkiej powierzchni. Profil listwy osłaniającej karnisz można efektownie podświetlić taśmą LED. Łatwy szybki montaż i świetny design to cechy dla całej gamy osłon karniszy. Model LK-03 Creativa wykonany z wysokiej jakości twardego polistyrenu, który możemy malować farbą.

  Produkty powiązane

  30 innych produktów w tej samej kategorii: