Obniżka! QL056 MARDOM DECOR, MASKOWNICA KARNISZA, MARDOM DECOR, MASKOWNICE KARNISZY, OSŁONA KARNISZA, DEKORPLANET Zobacz większe

Wysoka maskownica karnisza QL056 Mardom Decor z kolekcji Elite. QL056 Mardom to nowoczesna, gładka osłona karnisza o wymiarach 240 x 18 x 5,5 cm. Maskownice karniszy w nowoczesny i praktyczny sposób maskują karnisze i szyny sufitowe karniszowe. Listwa do zabudowy karnisza QL056 jest minimalistyczna i prosta z wyglądu, podnosząca standard wnętrza. QL056 Mardom oświetleniowa LED.

QL056 MARDOM DECOR OSŁONA KARNISZA LED

Listwa karniszowa QL056 Mardom    Nowy produkt
ProducentMardom Decor
UwagaWstępnie malowane
Wysokość17,9 cm
Długość240cm.
Głębokość5,5 cm
MateriałPolyForce
WodoodpornaTAK
KolorBiały
OświetlenieMożliwość zastosowania taśmy oświetleniowej LED
Darmowa dostawa od450 zł
Forma i koszty dostawy39 zł (kurier Mardom)

297,08 zł brutto  /szt.

-5%

Zamiast 312,72 zł brutto

123,78 zł za 1 mb.

W magazynie: 927 Przedmioty

Przebijamy konkurencję !

Skontaktuj się i pokaż tańszą ofertę

Więcej informacji

QL056 Mardom Decor - MASKOWNICA KARNISZA - LED

Gładka i nowoczesna maskownica karnisza to profil QL056 Mardom Decor od Polskiego producenta. Model QL056 Mardom Decor nie posiada zdobień jest gładki i prosty o minimalistycznym designie. Kształt QL056 Mardom Decor przypomina odwróconą literę L. Model QL056 Mardom to jedna z najwyższych Maskownic karnisza o wysokości 18 cm. QL056 Mardom Decor fantastycznie sprawdzi się w wysokich i obszernych wnętrzach. Osłona karnisza producenta Mardom Decor o symbolu QL056 jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, wodoodporna, lekka, nietoksyczna, którą można pomalować farbą po montażu na kolor pasujący do danej aranżacji wnętrza. Maskownice karniszy warto pomalować choć by ze względów estetycznych ( pomalowanie sprawi że łączenia staną się niewidoczne ). Maskownica karnisza QL056 Mardom ma w górnej części miejsce na o świetlenie LED, oraz wystający wewnątrz trójkąt, który pozwoli na przyklejenie w wewnętrznej części taśmy LED. Naklejając pasek LED możemy skierować źródło światła według własnego uznania. Osłona karnisza - LED podkreśli aranżację przestrzeni okiennej, oraz wprowadzi do pomieszczenia romantyczny nastrój. 

ql056 mardom decor maskownice karnisza

Maskownice karniszy - producenta Mardom Decor

Maskownice karniszy to fantastyczny produkt dla osób chcących szybko wykonać metamorfozę wnętrza i przy okazji zamaskować stary karnisz ścienny, szyny karniszowe sufitowe, czy jakiekolwiek pęknięcia na ścianie. Osłona karnisza stanowi dodatkową praktyczną dekorację wnętrza, a co ważne bardzo ładną. Maskownice karniszy to doskonałe rozwiązanie zarówno pod względem estetycznym jak i finansowym, gdyż stare zabudowy kartonowo - gipsowe są problematyczne dla wykonawców, drogie, zabierające dużo czasu, a także nie pozwalające zachować czystości w remontowanym pomieszczeniu. Maskownice karniszy producenta Mardom Decor o symbolach QL026, QL116, QL016, QL011, QL036, QL046, QL056, MDB134 pozwalają na umiejscowienie z tyłu listwy oświetlenia LED. Maskownice karniszy w większości są gładkie bez wzorów i zdobień. Maskownice karniszy od Mardom Decor możemy malować farbami na dowolny wybrany kolor pasujący do wnętrza. Maskownice karniszy montujemy na kleje, bez konieczności kołkowania. Do montażu listwy do zabudowy karnisza na suficie używamy kleju montażowego MardomMax, łączymy listwy klejem do łączeń Fix Extra Mardom Decor. Takie maskownice karniszy można docinać ręczną piłą o drobnym zębie lub maszyną elektryczną z regulacją prędkości. Maskownice karniszy klejone klejem do łączeń tworzą różnego rodzaju zabudowy według potrzeb i uznania. Maskownice karniszy od Mardom Decor występują w różnych wysokościach, tak więc można dopasować je do własnych potrzeb. Niektóre modele producenta Mardom Decor występują w technologii Light Guard.

Osłona karnisza - Light Guard - Mardom Decor

Najnowszy produkt producenta Mardom Decor to maskownice karniszy - Light Guard. Taka osłona karnisza wykonana w nowej technologii Light Gurad posiada fantastyczną cechę ( nieprześwitywania światła ). Maskownica karnisza wykonana z takiego materiału Light Guard nie przepuszcza światła przez listwę kiedy zostanie zastosowane oświetlenie LED.

Maskownice karniszy w większości należy dodatkowo oklejać taśmą aluminiową co zapobiegnie przebijaniu światła przez listwę. Light Guard to nowoczesny materiał i nowa technologia, która jest wygodna i dająca gwarancję, iż światło nie przedostanie się przez maskownice karniszy, przez co listwy wyglądają nieestetycznie. Osłona karnisza -LED to stylowa i oryginalna sztukateria wewnętrzna, bardzo często stosowana do mieszkań, domów, pensjonatów, biur, restauracji czy hoteli.

Dlatego firma Mardom Decor wychodzi na przeciw oczekiwaniom klientów tworząc maskownice karniszy spełniające takie wymogi. Maskownice karniszy Light Guard nie są czysto białe i najlepiej po montażu pomalować farbą na kolor pasujący do aranżowanego wnętrza.

Technologia LightGuard® to innowacyjny koncept producenta Mardom Decor, który eliminuje wszelkie niedogodności związane ze stosowaniem oświetlenia LED. Największym problemem związanym ze stosowaniem listew oświetleniowych było przebijanie światła przez powierzchnię listwy. Jest to naturalne zjawisko, które jednak w znaczący sposób wpływało na efekt wizualny. Mardom Decor jako pierwsza firma na rynku opracowała system eliminowania efektu przebijania światła LED przez powierzchnię listwy.

LightGuard® gwarantuje doskonały efekt wizualny podczas stosowania oświetlenia LED. Dzięki temu nie jest konieczne oklejanie listwy taśmą aluminiową, co redukuje czas montażu o 80%.

Maskownica karnisza - montaż

Maskownice karniszy to profile sztukaterii, które możemy montować sami we własnym zakresie, ale jak ktoś nie czuje się na siłach lepiej pozostawić to monterom z doświadczeniem. Klienci często nam zadają pytanie, jak montować maskownice karniszy ?. Jest to proces podzielony na parę etapów. Osłona karnisza jest tańsza od budowania zabudowy kartonowo - gipsowej, a także szybsza i zdecydowanie bardziej czystsza. Poniżej w skrócie pokierujemy w jakiej kolejności należy wykonać montaż.

Etap pierwszy który wykonujemy to pomiar (mierzymy odległości od okien i do ścian ). Należy ustalić w którym miejscu maskownica karnisza będzie montowana i zaznaczyć ołówkiem. Ważne jest także sprawdzenie czy ściany i sufit są proste, czy nie wymagają drobnych poprawek, oraz czy miejsce gdzie będziemy osłony przyklejać nie trzeba wstępnie zagruntować ( dla lepszej przyczepności ). Należy także zwrócić uwagę na parapety i kaloryfery ile dostają od ściany, tak aby zwisające zasłony z szyn sufitowych nie haczyły.

Maskownice karniszy wykonane są z lekkiego materiału, odpornego na uszkodzenia, wodoodpornego i zarazem twardego. Maskownice karniszy przyklejamy bezpośrednio do sufitu. Osłona karnisza producenta Mardom Decor mocowana jest klejem montażowym. Dedykowanym klejem montażowym producenta jest MardomMax. Górną krawędź maskownicy karnisza smarujemy ( MardomMax ) tak zwanym szlaczkiem góra, dół i następnie dociskamy do sufitu. Po chwili przytrzymania, osłona karnisza połączy się z sufitem. Czas otwarty klejenia to około 15 min. Po złapaniu przyczepności należy ściągnąć szpachelką nadmiar kleju lub wytrzeć wilgotną gąbką lub szmatką. Całkowity czas schnięcia kleju około 24 h.

Maskownice karniszy firmy Mardom Decor posiadają długość całkowitą 240 cm. Osłona karnisza nadaje się do docinania na krótsze elementy jak i do łączenia na dłuższe odcinki, jak to wykonać ?

Jak docinać maskownice karniszy ?

Maskownice karniszy możemy docinać piłą elektryczną z regulacją prędkości lub ręczną o drobnym zębie. Maskownice karniszy docinamy do konkretnej potrzebnej długości np. od ściany do ściany. Z profili możemy także tworzyć wszelkiego rodzaju zabudowy o kącie 90 stopni. Maskownice karniszy dobrze jest docinać pod kątem 45 stopni ponieważ uzyskamy wtedy większą przestrzeń klejenia, oraz zredukujemy widoczność spoiny po sklejeniu. W sytuacji kiedy wykonujemy docinanie listwy karniszowej piłą ręczną fajnie jest zastosować do tych prac skrzynkę uciosową.

Osłona karnisza - Jak łączyć ?

Maskownice karniszy łączymy dedykowanym klejem producenta do łączenia Fix Extra Mardom. Smarowaną płaszczyznę łączenia należy docisnąć i przytrzymać przez chwilę. Następnie zostawić do całkowitego utwardzenia ( czas otwarty około 15 min. ). Nadmiar kleju ściągamy szpachelką, a same zabrudzenia należy niezwłocznie wyczyścić acetonem ( UWAGA Aceton służy jedynie do wyczyszczenia z nadmiaru kleju. Nie wolno polewać acetonem po listwie, gdyż może zostać uszkodzona ). Czas schnięcia kleju do łączenia 8 -16 h. Pojemność 310 ml. Kleju firmy Mardom Decor do łączenia maskownic Fix Extra wystarczy na około 40 połączeń.

Po wykonaniu prac montażowych listew do zabudowy karnisza i odczekaniu do pełnego stwardnienia kleju ( 24 h ), możemy przystąpić do kolejnego etapu naszych prac jakim jest estetyczne wykończenie.

Musimy sprawdzić czy na łączeniach osłon lub na łączeniu z sufitem nie pozostały grudki nadmiaru z kleju.

Jeśli są należy miejsce przetrzeć papierkiem ściernym np. 2000 i doprowadzić do gładkości ( czynność możemy spr. przejeżdżając palcem po listwie ).

- Krok następny to oczyszczenie listwy z kurzu i pyłku ( dla lepszej absorbcji farby ).

- Ostatnim etapem jest pomalowanie listwy do karnisza farbą na kolor pasujący do aranżacji. Dużo lepszy efekt osiągniemy po powtórnym malowaniu. Połączenia staną się niezauważalne, a maskownica karnisza będzie jako jeden gładki i elegancki element. Listwy do zabudowy karniszy możemy malować zwykłymi farbami takimi jak do wnętrz pomieszczeń. Najlepiej zastosować farbę w tym samym kolorze którą użyliśmy do pomalowania sufitu lub ścian.

Często zadawane pytania odnośnie maskownic karnisza

 • czy listwy wystarczy przykleić i czy nie trzeba zastosować kołków do montażu ?

Listwy wystarczy przykleić klejem montażowym ( producent zaleca użycie wyłącznie kleju ), lecz jeśli jest taka potrzeba można zastosować kołki, ale należy uważać żeby nie zniszczyć listew ( dobrze jest wykonać wstępny otwór małym wiertłem )

 • czy listwy posiadają łączniki, narożniki i zakończenia ?

Listwy nie posiadają łączników oraz narożników i zakończeń gdyż wszystkie łączenia wykonujemy klejem. Zakończenia natomiast są od ściany do ściany lub tworzymy zamknięte zabudowy z listew.

 • czy listwy maskownice karniszy można malować ?

Tak listwy można, a nawet trzeba malować dla pięknego wyglądu i spójności z użytymi kolorami w danym wnętrzu.

 • czy do listew do zabudowy karnisza Creativa można zastosować oświetlenie LED ?

Tak można, oświetlenie z pewnością doda romantyzmu i nowoczesności we wnętrzu

 • czy będą widoczne łączenia na listwach ?

Nie będą widoczne jak dostosujemy się do wskazówek powyżej i wykonamy prace precyzyjnie.

Jak dobierać maskownice karniszy ?

Osłona karnisza powinna być odpowiednio dobrana i dopasowana do odpowiedniej wysokości pomieszczenia tak, aby spełniała Państwa wymogi i oczekiwania. Jest to zarówno elegancka dekoracja maskująca szyny i karnisze, jak i listwa osłaniająca jakiekolwiek niedoskonałości występujące na ścianie i suficie.

Ważnym czynnikiem przy wyborze listwy do zabudowy karnisza jest wysokość pomieszczenia w którym będzie zamontowana. Do większego i wyższego pomieszczenia lepiej zastosować wyższe listwy, natomiast przy mniejszych adekwatnie mniejsze. Taki prosty i szybki test sprawdzający możemy wykonać poprzez wycięcie ze sztywnego kartonu odpowiedniej wysokości np. 10 cm i przyłożyć do sufitu. Da to Państwu obraz czy dana wysokość będzie współgrać z otoczeniem we wnętrzu. Trzeba zwrócić także uwagę, aby optycznie nie pomniejszyć pomieszczenia. 

Kolejnym etapem w wyborze listwy osłaniającej karnisz jest styl jaki chcemy osiągnąć podczas aranżacji wnętrza. W ofercie sklepu www.Dekorplanet.pl znajdą Państwo szeroką gamę listew zarówno klasycznych, nowoczesnych, współczesnych czy awangardowych. Maskownice karniszy są zarówno gładkie, proste jak i zdobione z delikatnymi przetłoczeniami, wykonane z różnych materiałów tak więc z pewnością będzie można znaleźć odpowiedni model dla siebie. 

Maskownice karniszy cechują się łatwością montażu i bardzo efektownym wyglądem. Wykonane są z wytrzymałych i lekkich materiałów, a ich montaż odbywa się poprzez klejenie dedykowanym klejem montażowym MardomMax. W przypadku dłuższych odcinków, proponowany jest klej do łączeń Fix Extra Mardom, który dobrze spaja listwy i niweluje widoczność spoiny. Listwy do zabudowy karnisza Mardom Decor występują w różnych wysokościach i kształtach 9,8 cm QL02612 cm QL116, 12 cm QL04615 cm QL036, 18 cm QL016, oraz 9,6 cm x 12,5 cm QL011 gładka zaokrąglona. Wszystkie są gładkie, proste o minimalistycznym wyglądzie.

Kolekcja ELITE Mardom Decor

Elite to wyjątkowa i oryginalna kolekcja firmy Mardom Decor, której produkty zostały wykonane z PolyForce. Materiał wytrzymały, bardzo trwały o wysokiej gęstości, odporny na uszkodzenia mechaniczne i co ważne ekologiczny. Na życzenie naszych klientów kolekcja Elite może zostać pokryta specjalną - ekskluzywną powłoką SupremeSatin. Jest to innowacyjny lakier o fantastycznych właściwościach wodoodpornych, wygładzających, oraz ułatwiających absorbcję farby. Lakier nadaje produktom nieskazitelny i efektowny wygląd. SupremeSatin cechuje przepiękny wygląd listew, które zachwycają satynową śnieżną bielą i idealną gładkością. Powłoka daje także możliwość łatwego usunięcia zanieczyszczeń. Prawdziwy luksus, który mają Państwo na wyciągnięcie ręki.

Sztukateria Mardom Decor

Cała kolekcja firmy Mardom Decor charakteryzuje się nowoczesnym designem oraz wykorzystaniem w produkcji trwałych materiałów. Dzięki temu wszystkie listwy przypodłogowelistwy ścienne czy listwy przysufitowe będą służyły w doskonałej formie przez wiele lat. Aby dopełnić gamę produktową, producent wprowadził listwy oświetleniowe oraz sztukaterię elewacyjną.

Uzupełnieniem oferty są kleje do montowania sztukaterii na ścianie oraz do łączenia listew, tj. odpowiednio MardomMax, Mardom Fix Pro oraz Mardom Fix Extra. Kleje nie zawierają rozpuszczalników oraz charakteryzują się mocnym wiązaniem.

Firma Mardom Decor

Mardom Decor to producent o fascynujących nieograniczonych możliwościach aranżacji wnętrz jakie daje zastosowanie sztukaterii. Pasją firmy jest tworzenie oryginalnych i niepowtarzalnych pomieszczeń pełnych wyjątkowej atmosfery i charakteru. Projektanci kreują unikalne wzory zgodne z bieżącymi trendami-od minimalizmu, który nigdy nie wychodzi z mody przez nowoczesne i współczesne akcenty. Puść wodzę fantazji i wyobraźni, uwolnij swój nieograniczony potencjał i stwórz wnętrze spełniające Twoje najśmielsze pragnienie.

Cała kolekcja firmy Mardom Decor charakteryzuje się nowoczesnym designem oraz wykorzystaniem w produkcji trwałych materiałów. Dzięki temu wszystkie listwy przypodłogowelistwy ścienne czy listwy przysufitowe będą służyły w doskonałej formie przez wiele lat. Aby dopełnić gamę produktową, producent wprowadził listwy oświetleniowe oraz sztukaterię elewacyjną.

MARDOM DECOR - COLLECTION

Mardom Decor to czołowa firma specjalizująca się w dystrybucji i produkcji sztukaterii. Markę kreują fantastyczne projekty, oryginalne unikalne wzory, a to wszystko przy współpracy wybitnych polskich designerów, dbających o utrzymanie wyjątkowego produktu w najwyższej jakości. Cechą która wyraźnie odróżnia Mardom Decor od konkurencji to oryginalne wzornictwo. Wszystkie projekty to innowacje, które są tworzone w oparciu o najnowsze trendy. Największym atutem sztukaterii firmy Mardom Decor jest jakość, a to wszystko dzięki stosowaniu wysokogatunkowych materiałów, oraz wykorzystywaniu najnowszych zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Walory estetyczne i praktyczne sprawiają, że klienci mogą się cieszyć kolekcjami Mardom Decor przez wiele wiele lat. Wyrazami uznania dla sztukaterii - Mardom Decor są między innymi -Konsumencki Lider Jakości 2014, tytuł Diament Designu 2015, oraz nagroda Dobry Design 2015.

Opinie

Oceń 
2020-04-21

Super obsługa

Perfekt

  Oceń 
  2019-07-30

  Genialne!

  Fajna obsługa, szybka wysyłka polecam

   Napisz swoją opinię!

   Napisz opinię

   QL056 MARDOM DECOR OSŁONA KARNISZA LED

   QL056 MARDOM DECOR OSŁONA KARNISZA LED

   Wysoka maskownica karnisza QL056 Mardom Decor z kolekcji Elite. QL056 Mardom to nowoczesna, gładka osłona karnisza o wymiarach 240 x 18 x 5,5 cm. Maskownice karniszy w nowoczesny i praktyczny sposób maskują karnisze i szyny sufitowe karniszowe. Listwa do zabudowy karnisza QL056 jest minimalistyczna i prosta z wyglądu, podnosząca standard wnętrza. QL056 Mardom oświetleniowa LED.

   Produkty powiązane