Promocja! DLK10 Dekorplanet OSŁONA KARNISZOWA, MASKOWNICA KARNISZA, BIAŁE MASKOWNICE KARNISZY, BLENDY KARNISZOWE, MASKOWNICE KARNISZY Zobacz większe

Osłona karnisza DLK10 Dekorplanet to nowoczesna maskownica karnisza którą szybko zasłonimy szyny sufitowe jak i karnisze montowane do ściany. Listwy do osłony karnisza o symbolu DLK10 to elementy wytrzymałe, twarde, wilgocioodporne i o gładkiej powierzchni. Maskownica karnisza posłuży także jako listwa oświetleniowa LED po jej odpowiednim przygotowaniu.

DLK10 Dekorplanet OSŁONA KARNISZOWA - MASKOWNICA KARNISZA

Listwa karniszowa Dmd006    Nowy produkt
ProducentDekorplanet
UwagaWstępnie malowane
TypKARNISZ
Wysokość10,1 cm.
Długość200 cm.
Głębokość2,3 cm.
MateriałPolyForce
WodoodpornaTAK
KolorBiały
OświetlenieMożliwość zastosowania taśmy oświetleniowej LED
PrześwitPrzy oświetleniu LED zalecane jest zastosowanie taśmy aluminiowej
Darmowa dostawa od450 zł
Forma i koszty dostawyKurier 39 zł

88,32 zł brutto  /szt.

-8%

Zamiast 96,00 zł brutto

W magazynie: 920 Przedmioty

Przebijamy konkurencję !

Skontaktuj się i pokaż tańszą ofertę

Więcej informacji

Listwa do maskowania karniszy DLK10 Dekorplanet

Listwa do osłony karnisza DLK10 to nowoczesna forma maskowania karniszy. DLK10 Dekorplanet to maskownica karnisza gładka bez zdobień o wymiarach 200 x 10,1 x 2,3 cm. Ciekawy, minimalistyczny wzór w połączeniu z wysoką jakością materiałów pozwoli nam się cieszyć dekoracją przez wiele lat. Osłona karnisza o symbolu DLK10 Dekorplanet posiada możliwość oświetlenie LED, lecz należy ją okleić od wewnętrznej strony taśmą aluminiową. Listwy maskujące karnisze montujemy do sufitu klejem montażowym, a łączenia listew wykonujemy klejem do łączeń. Ta gładka maskownica karnisza to wyjątkowy produkt pasujący do każdego rodzaju wnętrza. Takie listwy do maskowania karniszy sprawdzą się zarówno w obiektach mieszkalnych/domach jak i w biurach, hotelach, restauracjach czy w salach konferencyjnych. Maskownice karniszy są lekkie, wytrzymałe, wodoodporne i nietoksyczne. Modele osłon karniszy DLK10 z poliuretanu możemy malować farbami do ścian na dowolny wybrany kolor. Osłony karniszy estetycznie i praktycznie zasłonią zarówno szyny karniszowe sufitowe jak i karnisze montowane do ściany.

Listwy do maskowania karniszy

Listwy do zabudowy karniszy to świetny pomysł i produkt dla osób chcących szybko zamaskować stary karnisz ścienny bądź szyny karniszowe sufitowe, które nie stanowią atrakcyjnej dekoracji wnętrza, a także wszelkiego rodzaju niedoskonałości ścienne. Jest to ciekawe rozwiązanie z dwóch powodów estetycznych jak i finansowych, ponieważ stare zabudowy kartonowo-gipsowe są problematyczne dla wykonawców, drogie w wykonaniu i zabierające dużo czasu monterom. Kolejnym minusem tego typu zabudowy gipsowo - kartonowej jest zachowanie czystości w remontowanym pomieszczeniu. Maskownice karniszy można malować farbami na dowolny wybrany kolor spójny z aranżacją wnętrza. Do montażu osłon karniszy stosujemy jedynie kleje montażowe, bez konieczności ich kołkowania. Maskownica karnisza klejona jest bezpośrednio do sufitu. Listwy można docinać ręczną piłką o drobnym zębie i łączyć klejem do łączeń tworząc różnego rodzaju zabudowy. W sklepie online www.Dekorplanet.pl oferowane są różne wysokości listew do osłony karnisza, przez co można je dopasować do własnych potrzeb. 

Jak montować osłony karniszy ?

Montaż osłony karniszy to zadanie które praktycznie możemy wykonać we własnym zakresie, ale jak ktoś nie czuje się na siłach lepiej pozostawić to monterom z doświadczeniem. Klienci często pytają, jak zamontować maskownicę karnisza ?. Jest to zadanie podzielone na kilka etapów. Montaż gotowych osłon karnisza jest dużo tańszy od budowania zabudowy kartonowo - gipsowej, a przy tym szybszy i zdecydowanie dużo czystszy. Poniżej w skrócie pokierujemy w jakiej kolejności należy wykonać montaż.

Etap pierwszy który wykonujemy to pomiar (mierzymy odległości od okien i do ścian ). Należy ustalić w którym miejscu maskownica karnisza będzie montowana i zaznaczyć ołówkiem. Ważne jest także sprawdzenie czy ściany i sufit są proste, czy nie wymagają drobnych poprawek, oraz czy miejsce gdzie będziemy osłony karnisza przyklejać nie trzeba wstępnie zagruntować ( dla lepszej przyczepności ). 

Listwy do osłony karniszy wykonane są z lekkiego materiału jakim jest polistyren, odpornego na uszkodzenia, wodoodpornego i zarazem twardego. Maskownice karniszy przyklejamy bezpośrednio do sufitu ( najlepiej użyć mocnego, szybko wiążącego kleju montażowego ). Górną krawędź maskownicy karnisza smarujemy ( klejem montażowym ) szlaczkiem góra, dół i następnie dociskamy do sufitu. Po chwili przytrzymania, osłona karnisza połączy się z sufitem. Czas otwarty klejenia to około 15 min. Po złapaniu przyczepności należy ściągnąć szpachelką nadmiar kleju lub wytrzeć wilgotną gąbką lub szmatką. Całkowity czas schnięcia kleju około 24 h.

Listwy do zabudowy karniszy różnych producentów posiadają różne długości. Maskownice karniszy możemy docinać na krótsze elementy jak i łączyć na dłuższe odcinki, jak to wykonać ?

Jak dociąć listwę do osłony karnisza ?

Docinanie listew osłaniających karnisz możemy wykonać piłą elektryczną lub ręczną o drobnym zębie. Maskownice karnisza docinamy do konkretnej długości np. od ściany do ściany. Z listew do maskowania karniszy możemy także wykonać wszelkiego rodzaju zabudowy o kącie 90 stopni. Listwy do karniszy dobrze jest docinać pod kątem 45 stopni ponieważ uzyskamy wtedy większą przestrzeń klejenia, oraz zredukujemy widoczność spoiny po sklejeniu. W sytuacji kiedy wykonujemy docinanie maskownicy karnisza piłą ręczną dobrze jest zastosować do tych prac skrzynkę uciosową.

Jak łączyć listwy do osłony karniszy ?

Listwy do maskowania karniszy łączymy dedykowanym klejem producenta do łączenia. Smarowaną płaszczyznę łączenia należy docisnąć i przytrzymać przez chwilę. Następnie zostawić do całkowite utwardzenia ( czas otwarty około 15 min. ). Nadmiar kleju ściągamy szpachelką, a same zabrudzenia należy niezwłocznie wyczyścić acetonem ( UWAGA Aceton służy jedynie do wyczyszczenia z nadmiaru kleju. Nie wolno polewać acetonem po listwie, gdyż może zostać uszkodzona ). Czas schnięcia kleju do łączenia 8-16 h.

Po wykonaniu prac montażowych osłon karnisza i odczekaniu do pełnego stwardnienia kleju ( 24 h ), możemy przystąpić do kolejnego etapu naszych prac jakim jest estetyczne wykończenie.

Musimy sprawdzić czy na łączeniach osłon karnisza lub na łączeniu z sufitem nie pozostały grudki nadmiaru z kleju.

Jeśli są należy miejsce przetrzeć papierkiem ściernym np. 2000 i doprowadzić do gładkości ( czynność możemy spr. przejeżdżając palcem po listwie ).

- Krok następny to oczyszczenie listwy z kurzu i pyłku ( dla lepszej absorbcji farby ).

- Ostatnim etapem jest pomalowanie listwy do osłony karnisza farbą na kolor pasujący do aranżacji. Dużo lepszy efekt osiągniemy po powtórnym malowaniu. Połączenia staną się niezauważalne, a maskownica karnisza będzie jako jeden gładki i elegancki element. Listwy do zabudowy karniszy możemy malować zwykłymi farbami takimi jak do wnętrz pomieszczeń. Najlepiej zastosować farbę w tym samym kolorze którą użyliśmy do pomalowania sufitu lub ścian.

Często zadawane pytania dotyczące listew do osłony karnisza

 • czy listwy wystarczy przykleić i czy nie trzeba zastosować kołków do montażu ?

Listwy do maskowania karniszy wystarczy przykleić klejem montażowym ( producent zaleca użycie wyłącznie kleju ), lecz jeśli jest taka potrzeba można zastosować kołki, ale należy uważać żeby nie zniszczyć listew ( dobrze jest wykonać wstępny otwór małym wiertłem )

 • czy listwy posiadają łączniki, narożniki i zakończenia ?

Listwy do osłony karniszy nie posiadają łączników oraz narożników i zakończeń gdyż wszystkie łączenia wykonujemy klejem. Zakończenia natomiast są od ściany do ściany lub tworzymy zamknięte zabudowy z listew.

 • czy listwy osłaniające karnisz można malować ?

Tak listwy można, a nawet trzeba malować dla pięknego wyglądu i spójności z użytymi kolorami w danym wnętrzu.

 • czy do listew do zabudowy karnisza można zastosować oświetlenie LED ?

Tak można, oświetlenie z pewnością doda romantyzmu i nowoczesności we wnętrzu, lecz należy zastosować taśmę aluminiową.

 • czy będą widoczne łączenia na listwach ?

Nie będą widoczne jak dostosujemy się do wskazówek powyżej i wykonamy prace precyzyjnie.

Jak dobierać listwy do osłony karnisza ?

Listwę do zabudowy karnisza należy odpowiednio dobrać i dopasować do odpowiedniej wysokości pomieszczenia tak, aby spełniała Państwa wymogi i oczekiwania. Jest to zarówno elegancka dekoracja maskująca szyny i karnisze, jak i listwa osłaniająca jakiekolwiek niedoskonałości występujące na ścianie i suficie.

Ważnym czynnikiem przy wyborze listwy do maskowania karnisza jest wysokość pomieszczenia w którym będzie zamontowana. Do większego i wyższego pomieszczenia lepiej zastosować wyższe listwy, natomiast przy mniejszych adekwatnie mniejsze. Taki prosty i szybki test sprawdzający możemy wykonać poprzez wycięcie ze sztywnego kartonu odpowiedniej wysokości np. 10 cm i przyłożyć do sufitu. Da to Państwu obraz czy dana wysokość będzie współgrać z otoczeniem we wnętrzu. Trzeba zwrócić także uwagę, aby optycznie nie pomniejszyć pomieszczenia. 

Kolejnym etapem w wyborze listwy osłaniającej karnisz jest styl jaki chcemy osiągnąć podczas aranżacji wnętrza. W ofercie sklepu www.Dekorplanet.pl znajdą Państwo szeroką gamę listew maskujących karnisze zarówno klasycznych, nowoczesnych, współczesnych czy awangardowych. Listwy karniszowe są zarówno gładkie, proste jak i zdobione z delikatnymi przetłoczeniami, wykonane z różnych materiałów tak więc z pewnością będzie można znaleźć odpowiedni model dla siebie.

Opinie

Oceń 
2020-04-20

Świetne

sklep pomocny w doborze produktów

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  DLK10 Dekorplanet OSŁONA KARNISZOWA - MASKOWNICA KARNISZA

  DLK10 Dekorplanet OSŁONA KARNISZOWA - MASKOWNICA KARNISZA

  Osłona karnisza DLK10 Dekorplanet to nowoczesna maskownica karnisza którą szybko zasłonimy szyny sufitowe jak i karnisze montowane do ściany. Listwy do osłony karnisza o symbolu DLK10 to elementy wytrzymałe, twarde, wilgocioodporne i o gładkiej powierzchni. Maskownica karnisza posłuży także jako listwa oświetleniowa LED po jej odpowiednim przygotowaniu.

  Produkty powiązane