Promocja! MDB080 LISTWA SUFITOWA OŚWIETLENIOWA MARDOM DECOR PRESTIGE DEKORACYJNA PRZYSUFITOWA DEKORPLANET Zobacz większe

Gładka listwa przysufitowa oświetleniowa MDB080 Mardom Decor Prestige to nowoczesna sztukateria wewnętrzna z opcją oświetlenia LED bez zdobień. Profil listwy sufitowej MDB080 to subtelny łukowaty kształt. Model listwy MDB080 jest małych wymiarów, który świetnie podkreśli monotonną ścianę. Listwa sufitowa oświetleniowa MDB080 to model, który także może posłużyć jako listwa do osłony karnisza.

MDB080 LISTWA SUFITOWA OŚWIETLENIOWA MARDOM DECOR PRESTIGE

LISTWA OŚWIETLENIOWA MDB080    Nowy produkt
ProducentMardom Decor
UwagaDo malowania na dowolny kolor
KolekcjaPrestige
Wysokość8cm
Długość200cm
Głębokość6cm
MateriałProFoam
WodoodpornaTAK
KolorBiały
OświetlenieMożliwość zastosowania taśmy oświetleniowej LED
Darmowa dostawa od450 zł
Forma i koszty dostawy39 zł (kurier Mardom)

178,83 zł brutto  /szt.

-5%

Zamiast 188,24 zł brutto

74,51 zł za 1 mb.

W magazynie: 1000 Przedmioty

Przebijamy konkurencję !

Skontaktuj się i pokaż tańszą ofertę

Więcej informacji

Listwa przysufitowa oświetleniowa MDB080 Mardom Decor Prestige

Elegancka i uniwersalna sztukateria wewnętrzna oświetleniowa to model MDB080 Mardom Decor z kolekcji Prestige. Jest łukowata z całkowicie gładką powierzchnią. Profil MDB080 Mardom może posłużyć także jako listwa osłaniająca karnisz czy szyny karniszowe. Listwę MDB080 Mardom można pomalować na biały kolor lub inny kolor pasujący do aranżacji wnętrza, zwykłą farbą do wnętrz. Listwy przysufitowe oświetleniowe łączymy specjalistycznym klejem do łączeń Mardom Fix Extra. Montaż listew wykonujemy klejem montażowym Mardom Fix Pro. Listwę sufitową oświetleniową LED MDB080 można docinać ręczną piłką lub elektryczną na odpowiednią długość. Listwa sufitowa oświetleniowa tworzy elegancką świetlną dekorację w nowoczesnych wnętrzach. MDB080 posiada możliwość zamontowania z tyłu listwy oświetlenia LED, które fantastycznie eksponuje aranżowaną przestrzeń zarówno ścienną jak i okienną.

Jak montować maskownicę karniszy ?

Montaż listwy karniszowej to element sztukaterii, który praktycznie możemy wykonać sami we własnym zakresie, ale jak ktoś nie czuje się na siłach lepiej pozostawić to monterom z doświadczeniem. Klienci często nam zadają pytanie, jak zamontować listwę do zabudowy karnisza ?. Jest to proces podzielony na parę etapów. Montaż gotowych listew karniszowych jest tańszy od budowania zabudowy kartonowo - gipsowej, a także szybszy i zdecydowanie bardziej czystszy. Poniżej w skrócie pokierujemy w jakiej kolejności należy wykonać montaż.

Etap pierwszy który wykonujemy to pomiar (mierzymy odległości od okien i do ścian ). Należy ustalić w którym miejscu listwa będzie montowana i zaznaczyć ołówkiem. Ważne jest także sprawdzenie czy ściany i sufit są proste, czy nie wymagają drobnych poprawek, oraz czy miejsce gdzie będziemy osłony przyklejać nie trzeba wstępnie zagruntować ( dla lepszej przyczepności ). 

Listwy do osłony karniszy wykonane są z lekkiego materiału, odpornego na uszkodzenia, wodoodpornego i zarazem twardego. Maskownicę karnisza przyklejamy bezpośrednio do sufitu. Montowanie listew do zabudowy karnisza producenta Mardom Decor dokonujemy poprzez klejenie klejem montażowym. Dedykowanym klejem montażowym producenta jest Mardom Fix Pro. Górną krawędź maskownicy karnisza smarujemy ( Fix Pro Mardom ) tak zwanym szlaczkiem góra, dół i następnie dociskamy do sufitu. Po chwili przytrzymania, osłona karnisza połączy się z sufitem. Czas otwarty klejenia to około 15 min. Po złapaniu przyczepności należy ściągnąć szpachelką nadmiar kleju lub wytrzeć wilgotną gąbką lub szmatką. Całkowity czas schnięcia kleju około 24 h.

Listwy do zabudowy karniszy firmy Mardom Decor posiadają długość całkowitą 240 cm. Listwy nadają się do docinania na krótsze elementy jak i do łączenia na dłuższe odcinki, jak to wykonać ?

Jak dociąć listwę do zabudowy karnisza ?

Docinanie listew osłaniających karnisz możemy wykonać piłą elektryczną lub ręczną o drobnym zębie. Maskownice karnisza docinamy do konkretnej długości np. od ściany do ściany. Z listew możemy także tworzyć wszelkiego rodzaju zabudowy o kącie 90 stopni. Listwy do karniszy dobrze jest docinać pod kątem 45 stopni ponieważ uzyskamy wtedy większą przestrzeń klejenia, oraz zredukujemy widoczność spoiny po sklejeniu. W sytuacji kiedy wykonujemy docinanie listwy karniszowej piłą ręczną fajnie jest zastosować do tych prac skrzynkę uciosową.

Jak łączyć listwy do osłony karniszy ?

Listwy do maskowania karniszy łączymy dedykowanym klejem producenta do łączenia Fix Extra Mardom. Smarowaną płaszczyznę łączenia należy docisnąć i przytrzymać przez chwilę. Następnie zostawić do całkowite utwardzenia ( czas otwarty około 15 min. ). Nadmiar kleju ściągamy szpachelką, a same zabrudzenia należy niezwłocznie wyczyścić acetonem ( UWAGA Aceton służy jedynie do wyczyszczenia z nadmiaru kleju. Nie wolno polewać acetonem po listwie, gdyż może zostać uszkodzona ). Czas schnięcia kleju do łączenia 8-16 h. Pojemność 310 ml. Kleju firmy Mardom Decor do łączenia maskownic Fix Extra wystarczy na około 40 połączeń.

Po wykonaniu prac montażowych listew karniszowych i odczekaniu do pełnego stwardnienia kleju ( 24 h ), możemy przystąpić do kolejnego etapu naszych prac jakim jest estetyczne wykończenie.

Musimy sprawdzić czy na łączeniach osłon lub na łączeniu z sufitem nie pozostały grudki nadmiaru z kleju.

Jeśli są należy miejsce przetrzeć papierkiem ściernym np. 2000 i doprowadzić do gładkości ( czynność możemy spr. przejeżdżając palcem po listwie ).

- Krok następny to oczyszczenie listwy z kurzu i pyłku ( dla lepszej absorbcji farby ).

- Ostatnim etapem jest pomalowanie listwy do karnisza farbą na kolor pasujący do aranżacji. Dużo lepszy efekt osiągniemy po powtórnym malowaniu. Połączenia staną się niezauważalne, a maskownica będzie jako jeden gładki i elegancki element. Listwy do zabudowy karniszy możemy malować zwykłymi farbami takimi jak do wnętrz pomieszczeń. Najlepiej zastosować farbę w tym samym kolorze którą użyliśmy do pomalowania sufitu lub ścian.

Często zadawane pytania dotyczące listew do zabudowy karnisza

 • czy listwy wystarczy przykleić i czy nie trzeba zastosować kołków do montażu ?

Listwy wystarczy przykleić klejem montażowym ( producent zaleca użycie wyłącznie kleju ), lecz jeśli jest taka potrzeba można zastosować kołki, ale należy uważać żeby nie zniszczyć listew ( dobrze jest wykonać wstępny otwór małym wiertłem )

 • czy listwy posiadają łączniki, narożniki i zakończenia ?

Listwy nie posiadają łączników oraz narożników i zakończeń gdyż wszystkie łączenia wykonujemy klejem. Zakończenia natomiast są od ściany do ściany lub tworzymy zamknięte zabudowy z listew.

 • czy listwy osłaniające karnisz można malować ?

Tak listwy można, a nawet trzeba malować dla pięknego wyglądu i spójności z użytymi kolorami w danym wnętrzu.

 • czy do listew do zabudowy karnisza Creativa można zastosować oświetlenie LED ?

Tak można, oświetlenie z pewnością doda romantyzmu i nowoczesności we wnętrzu

 • czy będą widoczne łączenia na listwach ?

Nie będą widoczne jak dostosujemy się do wskazówek powyżej i wykonamy prace precyzyjnie.

Kolekcja ELITE Mardom Decor

Elite to wyjątkowa i oryginalna kolekcja firmy Mardom Decor,której produkty zostały wykonane z PolyForce. Materiał wytrzymały, bardzo trwały o wysokiej gęstości, odporny na uszkodzenia mechaniczne i co ważne ekologiczny. Na życzenie naszych klientów kolekcja Elite może zostać pokryta specjalną-ekskluzywną powłoką SupremeSatin. Jest to innowacyjny lakier o fantastycznych właściwościach wodoodpornych, wygładzających, oraz ułatwiających absorbcję farby. Lakier nadaje produktom nieskazitelny i efektowny wygląd. SupremeSatin cechuje przepiękny wygląd listew, które zachwycają satynową śnieżną bielą i idealną gładkością. Powłoka daje także możliwość łatwego usunięcia zanieczyszczeń. Prawdziwy luksus, który mają Państwo na wyciągnięcie ręki.

Sztukateria Mardom Decor

Cała kolekcja firmy Mardom Decor charakteryzuje się nowoczesnym designem oraz wykorzystaniem w produkcji trwałych materiałów. Dzięki temu wszystkie listwy przypodłogowelistwy ścienne czy listwy przysufitowe będą służyły w doskonałej formie przez wiele lat. Aby dopełnić gamę produktową, producent wprowadził listwy oświetleniowe oraz sztukaterię elewacyjną.

Uzupełnieniem oferty są kleje do montowania sztukaterii na ścianie oraz do łączenia listew, tj. odpowiednio Mardom Fix Pro oraz Mardom Fix Extra. Kleje nie zawierają rozpuszczalników oraz charakteryzują się mocnym wiązaniem.

Firma Mardom Decor

Mardom Decor to producent o fascynujących nieograniczonych możliwościach aranżacji wnętrz jakie daje zastosowanie sztukaterii. Pasją firmy jest tworzenie oryginalnych i niepowtarzalnych pomieszczeń pełnych wyjątkowej atmosfery i charakteru. Projektanci kreują unikalne wzory zgodne z bieżącymi trendami-od minimalizmu, który nigdy nie wychodzi z mody przez nowoczesne i współczesne akcenty. Puść wodzę fantazji i wyobraźni, uwolnij swój nieograniczony potencjał i stwórz wnętrze spełniające Twoje najśmielsze pragnienie.

Cała kolekcja firmy Mardom Decor charakteryzuje się nowoczesnym designem oraz wykorzystaniem w produkcji trwałych materiałów. Dzięki temu wszystkie listwy przypodłogowelistwy ścienne czy listwy przysufitowe będą służyły w doskonałej formie przez wiele lat. Aby dopełnić gamę produktową, producent wprowadził listwy oświetleniowe oraz sztukaterię elewacyjną.

Uzupełnieniem oferty są kleje do montowania sztukaterii na ścianie oraz do łączenia listew, tj. odpowiednio Mardom Fix Pro oraz Mardom Fix Extra. Kleje nie zawierają rozpuszczalników oraz charakteryzują się mocnym wiązaniem.

MARDOM DECOR COLLECTION

Mardom Decor to czołowa firma specjalizująca się w dystrybucji i produkcji sztukaterii. Markę kreują fantastyczne projekty, oryginalne unikalne wzory, a to wszystko przy współpracy wybitnych polskich designerów, dbających o utrzymanie wyjątkowego produktu w najwyższej jakości. Cechą która wyraźnie odróżnia Mardom Decor od konkurencji to oryginalne wzornictwo. Wszystkie projekty to innowacje, które są tworzone w oparciu o najnowsze trendy. Największym atutem sztukaterii firmy Mardom Decor jest jakość, a to wszystko dzięki stosowaniu wysokogatunkowych materiałów, oraz wykorzystywaniu najnowszych zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Walory estetyczne i praktyczne sprawiają, że klienci mogą się cieszyć kolekcjami Mardom Decor przez wiele wiele lat. Wyrazami uznania dla sztukaterii Mardom Decor są między innymi-Konsumencki Lider Jakości 2014, tytuł Diament Designu 2015, oraz nagroda Dobry Design 2015.

Opinie

Oceń 
2020-04-21

Dobre

super produkt

  Oceń 
  2019-07-30

  Naprawdę dobre

  Perfekt

   Napisz swoją opinię!

   Napisz opinię

   MDB080 LISTWA SUFITOWA OŚWIETLENIOWA MARDOM DECOR PRESTIGE

   MDB080 LISTWA SUFITOWA OŚWIETLENIOWA MARDOM DECOR PRESTIGE

   Gładka listwa przysufitowa oświetleniowa MDB080 Mardom Decor Prestige to nowoczesna sztukateria wewnętrzna z opcją oświetlenia LED bez zdobień. Profil listwy sufitowej MDB080 to subtelny łukowaty kształt. Model listwy MDB080 jest małych wymiarów, który świetnie podkreśli monotonną ścianę. Listwa sufitowa oświetleniowa MDB080 to model, który także może posłużyć jako listwa do osłony karnisza.

   Produkty powiązane