W wielu współczesnych przestrzeniach okna są zlokalizowane w narożnikach. Mają one duży wpływ na wygląd Twoich zasłon, karniszy i pokoju. Poprzez poniższą treść dostarczamy istotnych informacji na temat jednego ze sposobów obramowania takich okien. Przedstawiamy szyny karniszowe do okien narożnych.  Omawiamy poniżej ich cechy oraz poszczególne elementy z oferty Dekorplanet, które składają się na piękny projekt.

Szyny karniszowe – idealne rozwiązanie do okien narożnych

Jednym z najprostszych i najbardziej praktycznych rozwiązań do obramowania okien narożnych jest połączenie szyn karniszowych w narożnikach. Kupując je otrzymasz funkcjonalne i jednocześnie nowoczesne rozwiązanie. Stanowią one dodatkowy akcent wykończeniowy

Dają one nieograniczone możliwości tworzenia wymarzonego rozwiązania okiennego. Nie ma żadnych ograniczeń co do miejsca wieszania tego rodzaju produktu. Szyny karniszowe możesz powiesić w sypialni, salonie, czy też jadalni. Co więcej, nie musisz stosować ich tylko w przypadku okien narożnych. W ofercie Dekorplanet znajdziesz aluminiowe szyny karniszowe (https://www.dekorplanet.pl/zestawy-szyn-i-maskownic/12163-zs2-250lk-03m-creativa-zestaw-szyny-karniszowej-i-maskownicy-karnisza.html), które możesz zainstalować również nad standardowym oknem.

Jest to skromna i niewielka alternatywa na karnisz. Wszystkie szyny karniszowe do okien narożnych w ofercie Dekorplanet są wykonane z wysokiej jakości aluminium. To lekki materiał, ale niezwykle wytrzymały. Co więcej, aluminium jest mało podatne na rdzę. Choć jego konstrukcja jest niepozorna, jego lekkość jest w tym przypadku świetną zaletą. Dzięki temu nawet ciężkie zasłony można powiesić bezpiecznie i stylowo.

Elementy do niestandardowego rozwiązania

W Dekorplanet mamy wszystkie elementy, których potrzebujesz do szybkiej i samodzielnej instalacji szyn oraz zawieszenia zasłon. Możesz zakupić je w zestawie z szyną lub w razie potrzeby oddzielnie. W opisie każdej szyny znajdziesz informacje, co otrzymasz w zestawie.

Okna narożne stanowią wyrazisty element we wnętrzu. Dlatego też zasługują na szczególną uwagę podczas wybierania do nich karniszy i ich poszczególnych elementów. Zachęcamy do zapoznania się z następującymi aspektami dotyczącymi szyn karniszowych do okien narożnych. Dzięki temu unikniesz nieprawidłowego zakupu.

Pierwszym z podstawowych elementów jest łuk końcowy (https://www.dekorplanet.pl/karnisze-pcv/10883-dcm2-luknaroznik-koncowy-dwubiegowy-do-szyn-karniszowych-pcv-komplet-l-i-p-.html?search_query=aluminiowe+szyny+karniszowe&results=221). Oferuje on możliwość łączenia dowolnych szyn karniszowych w narożnikach pomieszczeń. Łuki z naszej oferty są wygięte pod dwoma kątami – 135 lub 90 stopni. Wszystkie z nich mają długość 50 centymetrów. Dostępne są w dwóch kolorach – biały ral 9016 oraz czarny ral 9005. Podobnie jak szyny karniszowe wykonane są z solidnego materiału, jakim jest aluminium.

Do wyboru masz dwie opcje mocowania. Jak do każdej szyny karniszowej niezbędne są wsporniki (https://www.dekorplanet.pl/karnisze-aluminiowe/11018-uchwytwspornik-10-cm-pojedynczy-scienny-do-szyn-karniszowych-aluminiowych-creativa.html) lub uchwyty (https://www.dekorplanet.pl/karnisze-aluminiowe/12118-czarny-uchwyt-sufitowy-podwojny-sufitowy-do-szyn-aluminiowych-kolek-z-wkretem-zs2-creativa.html). Znaczącą różnicą między nimi jest miejsce ich montażu. Uchwyty są przeznaczone do montażu na suficie. Z kolei wsporniki montowane są do ściany. W obu przypadkach ich cena obejmuje kompletne kołki z wkrętami. Oba rozwiązania zapewniają również równie wytrzymałą konstrukcję.

Inne akcesoria do szyn karniszowych do okien narożnych obejmują agrafki (https://www.dekorplanet.pl/karnisze-aluminiowe/11182-creativa-agrafka-do-szyny-karniszowej-sufitowej-aluminiowej.html) lub żabki obrotowe (https://www.dekorplanet.pl/karnisze/11181-creativa-zabka-obrotowa-do-szyny-karniszowej-sufitowej-aluminiowej.html). Kupując szyny karniszowe otrzymasz od nas w zestawie agrafki. Oferujemy możliwość wymiany na żabki.

Zwieńczeniem całego wyglądu szyn karniszowych do okien narożnych mogą być maskownice karnisza (https://www.dekorplanet.pl/175-maskownice-karniszy).