Karnisze niewątpliwie mogą być ozdobą wnętrza. Jednak dzisiejsze trendy kochają minimalizm i elegancję, więc wszelkie karnisze z fikuśnymi zakończeniami czy w mocnych kolorach nie są aktualnie pożądane. Trzeba zdać sobie też sprawę z tego, że przestrzeń pomiędzy zasłoną czy firaną a sufitem optycznie pomniejsza wnętrze. Dzieli je na kolejne części, a to nie wygląda ani efektownie ani przestrzennie. Ciekawym rozwiązaniem są szyny karniszowe, montowane zaraz przy suficie, ale jeszcze lepiej jest połączyć je z  maskownicą karniszy. Jeszcze jakiś czas temu nie było to popularne rozwiązanie, zapewne ze względu na to, że jako całkowicie nowatorskie – potrzebowało czasu, aby zdobyć uznanie wśród miłośników designerskich wnętrz. Obecnie istnieje bardzo duży wybór maskownic karniszy i można je dobrać do każdego stylu. Sprawdzą się zarówno w nowoczesnych pomieszczeniach, jak i tych, które zostały urządzone z pasji do klasyki i tradycji. Zobaczcie, jakie maskownice macie do wyboru i na jakie efekty możecie liczyć.

Subtelna dyskrecja

Karnisz możecie po prostu ukryć. A więc nie robić z niego dodatkowej dekoracji, tylko pozwolić, by gwiazdą aranżacji okna były firany i zasłony. Jeśli zdecydujecie się na szyny karniszowe montowane zaraz przy suficie i zakamuflujecie je maskownicą, osiągniecie efekt, jakby tkanina swobodnie spływała ze stropu. Maskownica w kolorze białym lub w odcieniu ściany zleje się z otoczeniem i nie będzie odciągać wzroku od całej okiennej dekoracji. To rozwiązanie szczególnie polecane do wnętrz minimalistycznych, które mają zachwycać przestrzenią i pięknem prostoty. Ciekawą opcją ją maskownice o dużej wysokości. Na www.dekorplanet.pl dostępne są nawet 15-centymetrowe. Gładka, biała sztukateria pozbawiona zdobień wprowadzi do wnętrza harmonię i spokój. Jest wytrzymała i odporna na wilgoć, dzięki czemu możecie ją wykorzystać również w łazienkach.

Pewnie jeszcze kilka lat temu przeczytalibyście, że do zamaskowania karnisza potrzebna będzie zabudowa kartonowo-gipsowa. Ten sposób nie dość, że nie był idealny pod względem estetycznym, to jeszcze generował dość wysokie koszty. Wykonanie i montaż takiej zabudowy wiązały się z zatrudnieniem fachowca i, nie ma co ukrywać, czasem poświęconym na sprzątanie po wykonanej pracy.

Gadżeciarski bajer

W ofercie Dekorplanet znajdziecie również maskownice stworzone do podświetlenia LEDowego. To aktualnie bardzo modne rozwiązanie, do którego bardzo często namawiają projektanci nowoczesnych wnętrz. Osłona karnisza LED wprowadzi romantyczny nastrój i stworzy niepowtarzalny klimat zarówno w salonie, jak i sypialni. Wieczory spędzony w towarzystwie bliskich nabiorą nowego charakteru dzięki odpowiedniej oprawie świetlnej. Zastosowanie taśmy LED sprawdzi się również w dziecięcych pokojach. To magiczne miejsca, w których dzieci oczekują czegoś innego niż zwyczajne, nudne okna. Maskownice wykonane są z wysokiej jakości bezpiecznych materiałów, z dużą odpornością na zniekształcenia i uszkodzenia. Wszyscy wiemy, że to ważna cecha każdego z elementów wyposażenia dziecięcych pokoi.

Pomalujcie swój świat

Osłona karnisza niekoniecznie musi być biała. I niekoniecznie musi… maskować karnisz. Mocne akcenty kolorystyczne dodane do wnętrz możecie zamontować również na ścianach, na których nie ma okien. Dość awangardowy, nieoczywisty element dekoracyjny może posłużyć również jako sprytny kamuflaż łączeń ścian z sufitem, które nie wyglądają estetycznie. Wszelkie pęknięcia, niedociągnięcia malarskie i inne mankamenty zakryjecie również w ten sposób. A jeśli już decydujecie się na coś odbiegającego od klasyki i minimalizmu, koniecznie przejrzyjcie bogato zdobione maskownice. Dekorplanet proponują zarówno stosunkowo wąskie, zaokrąglone listwy, jak i całkowicie rozbudowane osłony. Poznacie między innymi rozwiązanie schodkowe, gdzie stopnie rozchodzą się od sufitu wzdłuż ściany. Ta listwa jest wykonana ze styroduru, a więc nadaje się do przemalowania na dowolny kolor. Waszą uwagę zwróci też na pewno wielowymiarowy gzyms nadający wnętrzu luksusowego, wręcz pałacowego charakteru.

Nie tylko w domu

Jeśli już jesteśmy przy pałacowych wnętrzach, nie sposób zapomnieć o wykwintnych restauracjach czy hotelach urządzonych w sposób designerski i nowoczesny. W takich miejscach listwy do zabudowy karnisza stworzą wyjątkowy klimat i podniosą ich rangę. To ciekawa opcja dla hoteli butikowych, w których króluje eklektyzm, a więc połączenie różnych styli. Każdy pokój może zachwycać inną okienną aranżacją, wykorzystując osłonę karnisza LED, bogato zdobione gzymsy czy rozbudowane maskownice o ciekawej, geometrycznej formie.

Wasze miejsca pracy również zyskają dzięki temu rozwiązaniu. Duża część biur posiada okna zamontowane na całej długości ściany, a maskownice karniszy jeszcze pogłębią efekt przestronnego, otwartego wnętrza. Przebywanie kilka (czasami kilkanaście!) godzin dziennie w niezagraconym miejscu, które inspiruje do działania przekłada się również na efektywność i wydajność w pracy. Dlaczego więc nie wykorzystać w biurach pomysłów, które świetnie sprawdzają się w domach? Dobra koncepcja to pierwszy krok do sukcesu. Również tego wnętrzarskiego.