Wakeboarding – niesamowita atrakcja dla wszelakich miłośników adrenaliny, sportów wodnych oraz dobrej zabawy na świeżym powietrzu.

Ze względu na stosunkową niską popularność wiele osób mogłoby zapytać czym jest wakeboarding?

To przede wszystkim sport oraz możliwość aktywnego wypoczynku nad wodą. Wakeboarding to rewelacyjna ze względu na swoją prostotę atrakcja łącząca w sobie kitesurfing oraz jazdę na snowboardzie. Cała zabawa polega na sunięciu po powierzchni wody na specjalnie wyprofilowanej desce trzymając się liny zaczepionej do wyciągu.

Całkowite opanowanie techniki jazdy co prawda wymaga czasu, jednak same podstawy do przyswojenia są dużo szybsze i prostsze. Jest to sport dla każdego, kto potrafi pływać i nie boi się wody.

Jedyny taki punkt w całym województwie Lubuskim – „WakePark” Kłodawa

„WakePark” to założony w 2015 roku park wodny zlokalizowany nad jeziorem Kłodawskim w odległości siedmiu kilometrów od centrum Gorzowa Wielkopolskiego. Obiekt ten to ciągle rozwijające się centrum sportów wodnych składające się z dwóch wyciągów oraz szeregu wodnych wyskoczni.

Gorzowski „WakePark” to nie tylko infrastruktura, ale przede wszystkim wspaniali ludzie.
Pracujący tam instruktorzy przedstawią Ci teorię oraz nauczą Cię techniki jazdy, dzięki czemu już podczas pierwszej lekcji przejedziesz swoją „pierwszą prostą”. Zupełny amator i osoba, która pierwszy raz założy deskę na nogi, może nauczyć się ślizgać po tafli jeziora już w piętnaście minut.

Dla kogo jest skierowana jest ta atrakcja?

Wakeboard to atrakcja dla wszystkich, którzy kochają sporty wodne oraz chcą aktywnie spędzić wolny czas. Wakeboarding rozpala pasję do innych sportów i często jest pierwszym krokiem do przygody z windsurfingiem. Wakeboarding to bezpieczna aktywność gwarantująca masę frajdy na świeżym powietrzu. Uprawianie wakeboardingu kształtuje ciało, poprzez zaangażowanie wszystkich partii mięśni podczas jazdy.

Wakeboard to doskonały pomysł na prezent urodzinowy. Aktywność ta, to również popularny wybór na wszelakie spotkania znajomych, imprezy integracyjne czy indywidualne wyjścia relaksacyjne.

Na naukę wake’a nie jest nigdy za późno. Już dziś umów się na swoją pierwszą lekcję.
Dobra zabawa GWARANTOWANA! 🙂