Listwy przypodłogowe zakładamy w momencie, kiedy nasz remont dobiega końca. Kiedy mamy pomalowane ściany i wyłożoną podłogę, to czas na estetyczne wykończenie wnętrza. Na pewno nie raz widzieliście „gołe” ściany, pozbawione maskownic przypodłogowych. Już na pierwszy rzut oka, widać, że czegoś brakuje, czegoś co scala całe wnętrze i powoduje efekt wow!  Ten niewielki element dekoracyjny, tworzy podstawę wystroju, wraz z drzwiami , podłogą i ogólnym wystrojem naszej przestrzeni. Warto podczas wyboru listwy, zwrócić uwagę nie tylko na jej walory estetyczne, ale również na parametry techniczne. Na rynku dekoratorskim, możemy znaleźć całe mnóstwo, różnego rodzaju listew przypodłogowych, co może wiązać się z niemałym, zawrotem głowy. Myślę jednak, że w tych czasach warto przede wszystkim postawić na listwy wysokiej klasy, aby przez wiele lat, móc cieszyć się pięknym i eleganckim wnętrzem.

Do wyboru, do koloru…

stalowe listwy przypodłogowe

Metalowe listwy przypodłogowe ze stali nierdzewnej szczotkowne, polerowane, matowe. Doskonaęł do miejsc użytku publicznego.

Najlepsi producenci sztukaterii mają nam do zaoferowania listwy, które dzięki swoim parametrom, możemy zamontować nawet w łazience. Są to listwy polimerowe, wysoce odporne na wodę, wilgoć czy pleśń. Powiecie-listwy w łazience? Tak!!! Wygląda to naprawdę fantastycznie i nietuzinkowo. Dodatkowo nasza listwa doskonale chroni przed przedostaniem się kurzu i wilgoci w szczeliny. Firma Mardom Decor, poszła o krok dalej i stworzyła super wytrzymałe listwy w technologii ScratchShield, które są o 24% twardsze od standardowych modeli. Dzięki tej specyfikacji nie musimy się już martwić, że uszkodzimy naszą listwę podczas np. sprzątania. Ok, dalszym krokiem w poszukiwaniu idealnej maskownicy, będzie ustalenie jej wyglądu, pasującego do preferowanego przez nas stylu. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę, na wysokość naszej listwy. Do wysokich i przestronnych pomieszczeń bardzo elegancko i ekskluzywnie, będzie wyglądała listwa również wysoka( nawet 20cm), nie polecam stosować tej listwy w niskich pomieszczeniach, gdyż optycznie jeszcze bardziej skróci naszą ścianę, a nie o to nam przecież chodzi. Dla miłośników stylu klasycznego oraz retro, wysoka listwa z ozdobną fazą czy zaokrągloną górną krawędzią będzie fantastycznym rozwiązaniem. Jeżeli poszukujesz właśnie tego rodzaju sztukaterii, myślę że fajnym wyborem może być listwa Mardom Decor o nazwie MD020P.  W standardowych mieszkaniach blokowych, preferowane jest montowanie maskownic o wysokości 7-8 cm. Tutaj proponuje zastosowanie prostych białych dekorów, harmonizujących z designem współczesnym, skandynawskim czy minimalistycznym. W większości blokach, pomieszczenia są raczej niewielkie, dlatego musimy uważać, aby nasze listwy nie były zbyt ozdobne i nie zakłócały wrażenia czystości, komfortu czy przestronności. Inaczej sprawa się ma w wypadku wystroju nowoczesnego. Często projektując tego typu pomieszczenia, stawiamy na beton architektoniczny albo kafle w strukturze przypominające kamień, cement czy cegłę. Surowy wygląd oraz oszczędność formy to jedne z najbardziej rozpoznawalnych cech dla pomieszczeń  w minimalistycznym wykończeniu. W tym przypadku przepięknie będzie wyglądała listwa ze stali nierdzewnej bądź aluminium. Jej wysokość, będzie determinowała również wielkość pomieszczenia.

Szczególnie chcę zwrócić uwagę na jeden bardzo ważny aspekt, przy wyborze listwy przypodłogowej. Listwa musi pasować do rodzaju wyłożonej podłogi! Inną maskownicę zamontujemy do wykładziny, inną do kafli a jeszcze inną do drewna. Oczywiście najbezpieczniej jest zastosować uniwersalną białą listwę, ale gdy zależy nam na stworzeniu wyjątkowego stylowego wnętrza warto puścić wodze fantazji. W końcu mamy w czym wybierać! Jeżeli sami macie problem w doborze odpowiedniej listwy, to po prostu zasięgnijcie opinii u specjalistów. Zapraszam do naszego sklepu Dekorplanet.pl, chętnie doradzimy jakie listwy przypodłogowe dobrać do Twojego wnętrza.

Wisienka na torcie

Tak, montaż listwy przypodłogowej to przysłowiowa wisienka na torcie, kończąca naszą przygodę z aranżacją wnętrza. Dopinguje Was do tego , aby nie odkładać tego etapu na „święte nigdy”, gdyż nie będziemy czuli satysfakcji z naszego remontu. Listwy nadają naszym wnętrzom spójności, elegancji i stylu. Dodatkowo zakrywają niedoskonałości powstałe podczas remontu, chronią nasze ściany przed brudem czy uszkodzeniami, a dodatkowo zakryją niechciane przewody elektryczne. Czego chcieć jeszcze? Odpowiadając na pytanie- kiedy montować listwy przypodłogowe? Odpowiem krótko- zawsze!… gdy zależy nam na wyjątkowym i przepięknym mieszkaniu. Pozdrawiam i do zobaczenia w następnym wpisie.