Sypialnia to  zdecydowanie jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Powinna być naszą oazą spokoju i relaksu. To tutaj odpoczywamy po ciężkim, dniu w pracy, regenerujemy i zbieramy siły, aby z uśmiechem przywitać każdy kolejny, cudowny dzień. Dlatego tak ważne jest, aby to właśnie miejsce było doskonale zaaranżowane, a wszelkie elementy doskonale ze sobą współgrały, nie zaburzając nam harmonii i komfortu. Oprócz wygodnego łóżka, przestronnej szafy i drobiazgów dekoracyjnych, bardzo ważną rolę w sypialni powinno odgrywać oświetlenie. Pokój w którym przeżywamy najpiękniejsze chwile, powinien tworzyć atmosferę intymności i ciepła.

Przyjazna atmosfera

Dobór oświetlenia, powinien przede wszystkim współgrać ze stylem naszego wnętrza. W sypialni najczęściej decydujemy się na dyskretne lampki stołowe, które zazwyczaj zdobią nasze szafki nocne. Ich delikatne światło powinno redukować nasz stres i odpowiednio oświetlać ukochaną książkę. Większa lampa super skomponuje się z eleganckim szezlongiem czy wygodnym fotelem. Oczywiście wszystko zależy od wielkości naszego pomieszczenia. Ważne jest stworzenie niebanalnego designu, który będzie nadawał wyjątkowego, ponadczasowego charakteru , wyróżniającego go na tle pozostałych pomieszczeń. Na rynku oświetleniowym, możemy znaleźć niezliczoną ilość wzorów, kształtów i kolorów przepięknych lamp, które pomogą nam skomponować , każdy wymarzony styl aranżacyjny. Mnie osobiście bardzo do gustu przypadła lampa stojąca polskiej firmy Zuma Line, o nazwie Seville TS-062909F-BR. Jest wyjątkowo elegancka i stylowa. Myślę, że doskonale wpasowałaby się  zarówno do stylu klasycznego jak i współczesnego. Połączenie metalu i wysokiej klasy tkaniny, tworzy fantastyczny design, który posłuży nam nie tylko jako oświetlenie, ale również jako luksusowy i wyszukany mebel. Szczerze mówiąc jestem nią zachwycona i chętnie zobaczyłabym ją obok mojego ukochanego fotela.  W poszukiwaniu dla Was fajnej  lampki nocnej, trafiłam na model Rune 6314170  polskiego producenta Spotlight. Wykonana z drewna, metalu i tkaniny, daje nam wszystko to co potrzebujemy: styl, funkcjonalność i piękno. Drewniany stelaż , mógłby wydawać się już oklepanym pomysłem, ale nic bardziej mylnego. Model tej lampy zrywa z utartymi schematami i prezentuje zupełnie nowe, innowacyjne podejście do takiego rodzaju oświetlenia.  Zamiast jednej masywnej drewnianej podstawy, mamy trzy smukłe, nadającej lampce lekkości i wspaniałego stylu. Jeżeli jesteśmy miłośnikami kompletowania elementów dekoracyjnych, tutaj mamy fantastyczne rozwiązanie. Taką samą lampę możesz również zamówić w wersji dużej, stojącej. Wybrałam właśnie ten model, ponieważ myślę, że jest zgrabna, nowoczesna i z pewnością wprowadzi do Waszych sypialni dużą dozę ciepłej i miłej atmosfery.

Bo sypialnia jest od tego…

… aby bawić się na całego… No dobrze żartowałam. W sypialni ma odpoczywać nie tylko Twoje ciało, ale również oczy. Unikaj intensywnych kolorów na ścianach, podłogach czy dodatkach. Stawiaj na pastele ( ale błagam, unikaj szarości!), stwórz przyjazną atmosferę dzięki delikatnej łunie światła. Mówi się, że najlepsze pomysły przychodzą właśnie wieczorową porą, gdy odprężony leżysz w swoim wygodnym łóżku. Zadbaj zatem o to wyjątkowe miejsce w swoim domu, a z pewnością będzie odpoczywała nie tylko Twoja głowa, ale i dusza.

Na koniec pragnę dodać, abyśmy zaufali polskim producentom oświetlenia. Mają nam coraz więcej do zaoferowania. Produkty są coraz piękniejsze i  wytrzymalsze. Stawiajmy na Polskę!