Pierwsze wrażenie jest najważniejsze…

Elewacja jest niewątpliwie wizytówką naszego domu. Jeżeli chcesz aby Twój dom zachwycał elegancją i  wyjątkowością, to warto podjąć się sztuki jaką jest sztukateria. Listwy elewacyjne potrafią zmienić zwykły budynek w stylowy obiekt, który swoim blaskiem przyćmi całą okolicę. Słowo sztukateria zawiera w sobie połączenie rzemiosła budowlanego oraz sztuki. Najważniejszą sprawą jest odpowiednie dobranie wszystkich materiałów tak aby spójnie tworzyły doskonałą całość, a jednocześnie nie dominowały nad resztą.

Oprócz niezaprzeczalnych walorów estetycznych, listwy elewacyjne posiadają liczne cechy, które czynią je znakomitym wyborem dekoracyjnym. Największym atrybutem dekorów architektonicznych, jest ich wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne i oddziaływanie na czynniki atmosferyczne. Wysokiej jakości materiały, z których wykonane są listwy elewacyjne, doskonale poradzą sobie z deszczem, gradem czy promieniami słonecznymi. Bardzo ważnym aspektem jest fakt, że nie wymagają renowacji. Następną cechą jaką posiadają listwy elewacyjną jest ich łatwość i szybkość montażu. Listwy mają delikatną strukturę i elastyczne profile, dzięki czemu pozwalają na łatwe zamaskowanie miejsc, w których poszczególne segmenty zostały ze sobą połączone. Dodatkowo listwy elewacyjne znalazły swoje zastosowanie w maskowaniu defektów estetycznych elewacji. Dzięki nim możemy ukryć nierówności ściany, czy niewielkie pęknięcia.

Jak dobrać sztukaterię elewacyjną?

Tak naprawdę to wcale nie jest prosta sprawa. Bardzo ważne jest, aby dobrane elementy, których na rynku dekoratorskim mamy mnóstwo, tworzyły elegancką całość, zarówno pod względem stylu, kształtu oraz wielkości elementów. Musimy uważać, aby nie zatracić się podczas projektu, gdyż nadmiar dekorów, może zamienić nasz dom w nieestetyczną, przerysowaną bryłę. Nie ma potrzeby w tym celu wynajmować architekta i wydawać miliony. Wystarczy znaleźć odpowiedni sklep, który specjalizuje się w sprzedaży sztukaterii zewnętrznej, a z pewnością wyspecjalizowany personel, pomoże nam osiągnąć wymarzony cel. Firmy i sklepy ze sztukaterią stanowią fundament dla spełnienia marzeń o życiu w pięknych miejscach i o pięknych wnętrzach.

Warto odwiedzić w tym celu internetowy sklep Dekorplanet.  Poza bardzo bogatą ofertą sztukaterii wewnętrznej i zewnętrznej, firma może szczycić się również profesjonalnym doradztwem aranżacyjnym. Pracownicy firmy Dekorplanet, to ludzie pełni pasji, którzy nie tylko doradzą w wyborze odpowiednich materiałów, ale również pomogą zaprojektować eleganckie zdobnictwo  i przeprowadzić przez drogę instruktażową.

Sztukateria jak już wiemy pełni kilka funkcji, co pozwala na modernizację elewacji bez kosztownych prac budowlanych. Bardzo ważną rzeczą jest wybrać sztukaterię styropianową producenta, który wykorzystuje styropian odporny na czynniki atmosferyczne. Spowoduje to że końcowy efekt  będzie bardzo trwały, a jednocześnie będzie tworzył mocną powłokę dla farb wykończeniowych. Zwracajmy uwagę na to, aby wybrane przez nas elementy  nie „kłóciły” się z już istniejącymi zdobieniami. Podobnie zachowane wzornictwo, uchroni nas przed niepotrzebnym misz-maszem. Mówiąc najprościej, gdy zależy nam na nowoczesnym charakterze naszego domu, postawmy na proste listwy elewacyjne, natomiast kiedy pragniemy zachować klasyczny wygląd budynku, postawmy na dekory zdobione, bardziej finezyjne.

Wcześniej wspomniany sklep Dekorplanet posiada listwy styropianowe najwyższej klasy. Materiał, z których wykonane są dekory to zagęszczony styropian EPS200 i styrodur. Całość zabezpieczona jest tynkiem sztukatorskim na bazie kruszywa kwarcowego i żywicy. Dzięki tej technologii wszystkie listwy elewacyjne są lekkie, twarde i elastyczne, ale jednocześnie odporne na wpływ czynników atmosferycznych.

W związku z tym, że na rynku sztukaterii zewnętrznej mamy do czynienia z ogromem wzornictwa , przyjrzyjmy się zatem tej najbardziej uniwersalnej. Symetryczna listwa o nazwie DZLS05 Producenta sztukaterii, to najczęściej wybierany element sztukaterii elewacyjnej. Jest to prosta, gładka sztukateria, która doskonale sprawdzi się jako samotny element, ale również jako dopełnienie paneli do boniowania. Cóż to znaczy, że listwa jest symetryczna? A to jest jej niezaprzeczalny plus. Dzięki tej specyfikacji możemy taką listwę montować niezależnie od kierunku. Zastosowanie tej listwy jest naprawdę ogromne. Możemy ją stosować w formie opasek w obudowie drzwi, okien czy garażu. Doskonale sprawdzi się jako faceta przy podbitce, ale również jako listwa pośrednia, dzieląca optycznie elewację. Dodatkowym plusem listwy DZLS05 jest jej stosunkowo niska waga i łatwość docinania, co zdecydowanie ma wpływ na łatwość montażu. Przedstawiona listwa dedykowana jest elewacjom stawiającym na nowoczesność i minimalizm.

 

Sztuka, którą się otaczamy odzwierciedla to kim jesteśmy…

Sztukateria to forma sztuki, którą stosowano już w czasach antycznych. Dzisiaj dzięki postępom technologicznym nie musimy się już męczyć z mozolnymi formami z piaskowca. Dzisiaj stawiamy na szybkość, trwałość i elegancję. Nie trzeba chyba w tym miejscu dodawać, że sztukateria wykonana z nowoczesnych materiałów, potrzebuje zdecydowanie mniejszego nakładu pieniężnego. Listwy styropianowe elewacyjne pięknie przyozdobią naszą nieruchomość. Nie tylko sprawią, że ożywi smutną elewację, ale także podkreśli jej charakter .Nasz dom, to nasze miejsce na ziemi, z którego chcemy być dumni na długie lata. Dekorowanie naszego domu, nie dotyczy tylko jego wnętrza, ale również jego elewacji, gdyż pierwsze wrażenie jest najważniejsze… Odpowiednio dobrane listwy elewacyjne potrafią zrobić ogromne wrażenie, a Twoja posiadłość nabierze niebanalnego wyrazu, wyróżniającego Cię z tłumu. Więc podaruj sobie odrobinę luksusu.