Do niedawna w naszych wnętrzach królował styl skandynawski. Zapewne ogromny wpływ na to ma szwedzka firma Ikea, która oferuje nam szeroki wachlarz produktów które są dość tanie, proste i funkcjonalne. Natomiast moda, również w świecie dekoratorskim idzie cały czas naprzód. Nowe trendy i rozwiązania, które mamy na wyciągnięcie ręki, powodują że przestajemy zamykać się na jeden powszechny styl aranżacyjny. Dzisiaj chciałabym przedstawić Wam dość nowy trend na rynku dekoratorskim. A mianowicie styl New England narodzony w słonecznych kresach stanu Massachusetts, położonego na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego. Styl New England charakteryzuje się stonowaną formą marynarskich aranżacji stosowaną w nadmorskich domach czy letnich plażowych rezydencjach. Charakterystyczna nazwa pochodzi od wspomnianego wcześniej bogatego kulturowo regionu.

 

Jak urządzić wnętrze w stylu New England ?

Pierwsze na co musimy zwrócić uwagę to dobór odpowiednich kolorów. Wnętrza w wyżej wymienionym stylu wypełnione są naturalnymi barwami, stonowanymi odcieniami piasku, delikatnych morskich błękitów, naturalnych i subtelnych brązów nawiązujących do wysuszonych wodnych bali. W domu wpisującym się w styl New England nie ma jednak miejsca na kontrastowe pasy, muszle i żeglarskie liny czy kotwice.

Następną ważną kwestią są oczywiście dobrze dobrane meble i dodatki. Podstawą aranżacji wnętrz w stylu New England są białe drewniane lub wiklinowe meble, wykonane w skromnej formie lecz bez przesadnego minimalizmu. W salonie, miejscu w którym głównie stawiamy na odpoczynek i odprężenie świetnie sprawdzą się miękkie kanapy z dużymi poduchami, biały stolik i dodatkowo biały regał. Meble w stylu New England to nieodzowny element w wielu nadmorskich posiadłościach czy letnich apartamentach. Styl ten coraz częściej stosowany jest w aranżacjach miejskich domów. Subtelne białe marynarskie meble z wiklinowymi koszami, przywodzą na myśl letnie przyjemne wspomnienia, a jednocześnie wprowadzają we wnętrzu świeżość i subtelność. Warto natomiast unikać modeli postarzanych, vintage, shabby Chic, które zdominują charakter wnętrz New England.

 

Małe detale wielki efekt

Uzupełniając całość należy zadbać o odpowiednie dodatki, takie jak drewniane ozdobne ramki ze zdjęciami, tkaniny w drobny, błękitny deseń, świeczniki z kolorowego szkła czy dodatkowe morskie akcenty, podkreślające charakter wnętrza. Należy pamiętać, by nie przesadzić z dodatkami gdyż mają funkcję podkreślenia a nie nadania stylu. Osoby lubiące większą ilość drewna mogą sięgnąć po boazerię, która jest niezastąpionym elementem stylu New England. Warto również zadbać o wykończenie ścian. New England style, kocha sztukaterie. Wszelkie ozdoby czy to pod sufitem, czy to na ścianach, są tu nie tylko mile widziane, ale wręcz niezbędne. Aby nadać naszemu wnętrzu charyzmy, świetnym rozwiązanie będzie ozdobienie ścian nie tylko ramkami ale też listwami dekoracyjnymi. Przeglądając wiele stron natknęłam się na Dekorplanet.pl i zaniemówiłam z zachwytu. Na stronie dekorplanet.pl jest ogromny wybór listew podłogowych, ściennych, przysufitowych które idealnie się wkomponują w każdy styl nawet ten najtrudniejszy. Ale gdyby tego było mało mają jeszcze szeroką gamę lamp i różnych dekorów ściennych. Z całego serca polecam odwiedzenie strony dekorplanet.pl na etapie projektowania swojego wnętrza.

 

Znajdź swój wymarzony styl

Nie warto iść ślepo, za narzucaną nam modą. Obecnie możemy wybierać w stylach aranżacyjnych.  Warto jednak przez chwile zastanowić się nad tym, w jakim stylu ja i moja rodzina czułaby się najlepiej. Czy moje mieszkanie czy dom nadaje się do zastosowania danego stylu aranżacyjnego. Dzisiaj przedstawiłam Wam styl, który bardzo mi się spodobał, być może dlatego że chciałabym przez cały rok czuć ten wakacyjny nastrój. Gorąco polecam i zachęcam do świeżych letnich aranżacji w stylu New England , które sprawią, że powrót do domu po wspaniałych wczasach nie będzie już tak bolesnym zderzeniem z szarą rzeczywistością. Pamiętaj, styl New England to naturalne barwy i niecodzienne dodatki. Wszystko to sprawia, że nasze wnętrza są wyjątkowo eleganckie i przytulne. Powodzenia!