Jak pięknie i stylowo urządzić swoje mieszkanie

Niezależnie od tego  w jakim stylu chcesz urządzić swoje mieszkanie, aby uzyskać świetne efekty, musisz wykazać się pomysłowością, kreatywnością i otwartością na najnowsze trendy dekoratorskie. Niewątpliwie od wielu lat triumfuje styl nowoczesny, który charakteryzuje się minimalizmem, prostą formą i funkcjonalnością. Wbrew powszechnej opinii nowoczesne wnętrze wcale nie musi być chłodne i smutne, chodzi tu bardziej o uporządkowanie, symetrię i wyraziste, pozbawione zbędnych dekoracji bryły wyposażenia.

Listwy przypodłogowe są tym elementem wykończeniowym, który ma ogromny wpływ na estetyczne „domknięcie” wnętrza. Ich zadaniem jest przede wszystkim harmonijne domknięcie połączenia między podłogą i ścianą, a także stolarką. Ile pomysłów na aranżację wnętrz, tyle rodzajów listew przypodłogowych. W naszym sklepie www.dekorolanet.pl znajdziecie bardzo szerokie spectrum tych dekorów różniących się od siebie wzorami, kształtami, oraz materiałami z jakich są wykonane. Wybór na pewno nie należy do najłatwiejszych. W tym artykule chcemy Państwu przedstawić innowacyjne listwy przypodłogowe, które podbiły serca najwybitniejszych projektantów i architektów wnętrz.

Listwy wpuszczane w ścianę od Profilpas

ukryte listwy przypodłogowe, listwy przypodłogowe wpuszczane w ścianę

Listwy przypodłogowe wpuszczane w ścianę to najgorętszy trend dekoratorski. Są zdecydowanie najnowocześniejszym odpowiednikiem dla tradycyjnych listew podłogowych. W odróżnieniu od standardowych profili, elementy są całkowicie zintegrowane z licem ściany, dzięki czemu wyznaczają obwód pomieszczenia bez ograniczenia jej przestrzeni. Ich minimalistyczne oblicze pozwala na ustawienie mebli bezpośrednio przy ścianie, eliminując nieestetyczny odstęp, w którym z lubością zbiera się cała masa kurzu i brudu.

Ukryte listwy przypodłogowe pozwalają na pełne otwarcie drzwi  z ukryta ościeżnicą do 180 stopni w przypadku skrzydeł otwieranych na zewnątrz. Również w przypadku gdy posiadamy drzwi ukryte, takie rozwiązanie aranżacyjne pozwala Nam uzyskać całkowity efekt spójności.

Decydując się na drzwi ukryte już na etapie początkowym projektu należy pamiętać o odpowiednich listwach przypodłogowych. Jeżeli tego nie zrobimy, to profile będą odstawać od ściany, a w rezultacie efekt który będziemy chcieli osiągnąć po prostu nie uda się. Dzięki listwom ukrytym w ścianie drzwi pięknie zintegrują się z tłem ściany oraz z resztą otoczenia. Dla uzyskania najlepszych efektów pamiętajmy aby listwy, które przykleimy do dolnej części drzwi, były identyczne jak te w całym pomieszczeniu.

Listwy wpuszczane w ścianę to również idealne rozwiązanie dla właścicieli drzwi przesuwanych, którzy pragną uzyskać harmonijny efekt, dzięki obecności idealnie płaskich powierzchni.

Oczywiście nie możemy zapomnieć o najważniejszej funkcji listwy przypodłogowej. Jej zadaniem jest przede wszystkim doskonała ochrona dolnej części ściany przed uderzeniami mechanicznymi i zabrudzeniami. I tutaj na scenę wkraczają wyjątkowo trwałe i prestiżowe listwy ukryte od marki Profilpas. Ta włoska firma cechuje się pięknym designem i świetnymi parametrami technicznymi.

Listwy chowane w ścianę Profilpas wykonane są w całości z wysoko gatunkowego aluminium anodowanego. W procesie produkcji zostają zabezpieczone przed korozją i wzmacniane mechanicznie.

Stalowe listwy podłogowe są najbardziej wytrzymałym produktem wykończeniowym, dostępnym na rynku dekoratorskim. Ich doskonała odporność na uderzenia mechaniczne, wodę, wilgoć czy promienie ultrafioletowe, sprawiają że są produktem stosowanym nie tylko w prywatnych posiadłościach, ale również w przestrzeniach komercyjnych. Coraz częściej  innowacyjne listwy wpuszczane w ścianę możemy spotkać w hotelach, klinikach, sklepach czy też w galeriach handlowych- to znaczy wszędzie tam gdzie szczególny nacisk kładzie się na estetykę, wytrwałość oraz zachowanie pomieszczenia w czystości.

Montaż listwy przypodłogowej wpuszczanej w ścianę

ukryte listwy przypodłogowe, listwy przypodlogowe wpuszczane w ścianę

Nowoczesne listwy wpuszczone w ścianę dedykowane są ścianom otynkowanym bądź z płyty kartonowo- gipsowej. Ten element wykończeniowy obejmuje element bazowy, który montujemy gdy ściana jest jeszcze surowa, oraz wkładkę, którą instalujemy po wyłożeniu podłogi. Profilpas oferuje bazę z wysokiej jakości aluminium, którą można zestawiać z wkładkami drewnianymi, bądź aluminium anodowanego na kolor srebrny lub aluminium lakierowanego na matowa biel.

Dla podniesienia efektów wizualnych naszej dekoracji możemy zastosować wkładkę z oświetleniem ledowym.

Listwy ukryte Profilpas wyposażone w paski LED robią naprawdę oszałamiające wrażenie. Pomieszczenie nabiera nie tylko wyjątkowego designu ale również przytulności i tajemniczości. Ciepłe światło bijące z diodowych taśm nie męczy naszych oczu, co sprzyja odpoczynkowi i relaksowi. Klienci naszego sklepu internetowego cenią listwy oświetleniowe również za to, ze zajmują mało miejsca. W najnowocześniejszych projektach aranżacyjnych nie trudno zauważyć, że ledowe listwy coraz częściej zastępują tradycyjne lampy, żyrandole czy kinkiety. Oprócz fajnego efektu wizualnego, ledowe oświetlenie jest wysoce energooszczędne, dzięki czemu możemy je zostawić włączone nawet na całą noc.  Takie rozwiązanie ma z pewnością ogromny wpływ na bezpieczne poruszanie się po domu, w godzinach wieczornych.

Profilpas ponadczasowe piękno dla Twojego domu

Każdemu z Nas zależy aby pięknie i gustownie urządzić swój dom, mieszkanie czy biuro. Firma Profilpas oferuje elementy wykończeniowe o najwyższym standardzie charakteryzujące się kreatywnymi i innowacyjnymi rozwiązaniami. Zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepu internetowego www.dekorplanet.pl i zapoznania się całą ofertą Profilpas.

Oprócz doskonałych produktów, oferujemy Wam nasze długoletnie doświadczenie i pasje do tworzenia wyjątkowych wnętrz. Nie czekaj i już dziś skontaktuj się z Nami!