Sztukateria elewacyjna

Styropianowa sztukateria elewacyjna

Dekory architektoniczne są dla budynku tym, czym dla kobiety biżuteria. Doskonale dobrane gzymsybonie czy listwy elewacyjne sprawią, że fasada nabierze stylu. Natomiast dodanie zdobionych detali jak zwornikiwsporniki czy pilastry dodadzą indywidualnego charakteru.

To właśnie sztukateria elewacyjna potrafi ...

Styropianowa sztukateria elewacyjna

Dekory architektoniczne są dla budynku tym, czym dla kobiety biżuteria. Doskonale dobrane gzymsybonie czy listwy elewacyjne sprawią, że fasada nabierze stylu. Natomiast dodanie zdobionych detali jak zwornikiwsporniki czy pilastry dodadzą indywidualnego charakteru.

To właśnie sztukateria elewacyjna potrafi odmienić wygląd każdego budynku. Z nudnego "kwadraciaka", bez dużego nakładu finansowego oraz czasu i pracy, można szybko stworzyć stylowy obiekt, który swoim blaskiem przyćmi całą okolicę. Zastosowanie styropianowej sztukaterii zewnętrznej jest niezwykle łatwe, a ogromny wybór dostępnych modeli listew elewacyjnych, gzymsów czy innych detali architektonicznych pozwala na jej idealne dopasowanie do każdego zbudowania.

Co więcej możliwe jest nawet stworzenie indywidualnego projektu, dla każdego klienta, to znacznie ułatwia indywidualizację. Niestandardowe elementy sztukaterii zewnętrznej zamawiane są często przy realizacji odrestaurowywania zabytkowych domów i kamienic. 

Jak dobierać sztukaterię elewacyjna?

Ważne jest by cała koncepcja była spójna zarówno pod względem stylu jak również wielkości i kształtu elementów. Jest to niezwykle ważne, z uwagi na późniejszą eksploatację. Warto jest polecić się specjalistów w tym zakresie. Zapraszamy więc do kontaktu i konsultacji.

Sztukateria elewacyjna ze styropianu ma też jedną wadę, z uwagi na niską cenę i łatwość montażu, łatwo jest się zatracić w dokładaniu kolejnych elementów. Dlatego należy się pilnować by nie zamówić zbyt wiele, ponieważ łatwo jest zmienić swój dom w przerysowaną bryłę.

Sztukateria styropianowa 

Ma wiele zalet, jest wykonana z bardziej gęstego styropianu EPS200 oraz ma naniesioną warstwę ochronną sztukatorską, co za tym idzie, jest bardziej odporna na warunki atmosferyczne oraz na uderzenia. To szalenie wpływa na zwiększenie jej trwałości. Rdzeń styropianowy tej sztukaterii wpływa na obniżenie wagi oraz nadaję w pewnym stopniu elastyczność. Dzięki temu możliwe jest ukrycie nierówności na elewacji.

Warstwa wierzchnia styropianowej sztukaterii elewacyjnej jest pokryta masą na bazie żywicy, kwarcu oraz włókien szklanych. Ten zabieg nadaje je twardość o dużą odporność na warunki pogodowe. Chropowata powierzchnia idealnie nadaje się to pokrycia jej tynkiem końcowym lub zwyczajnie do pomalowania na dowolny kolor.

Więcej

Sztukateria elewacyjna Jest 355 produktów.

Podkategorie

 • GZYMSY

  Gzymsy elewacyjne

  dość często noszą nazwę gzymsy zewnętrzne. Ich zastosowanie pozwala na urozmaicenie elewacji w domach o stylu klasycznym i współczesnym. Duży wybór modeli i rozmiarów pozwala na użycie ich w wielu lokalizacjach na ścianie. 

  Idealnie współgra z listwami elewacyjnymiboniami czy fasetami. Gzymsy elewacyjne wykonane są z trwałych materiałów i są dodatkowo zabezpieczone tynkiem sztukatorskim. Śzybki i łatwy montaż powoduje, że w krótkim czasie budynek zyskuje nowego blasku czy stylowego wyglądu. Wszystko zależy tylko od Twojej fantazji.

 • LISTWY ELEWACYJNE

  Listwy elewacyjne

  ta sztukateria zewnętrzna stosowana jest najczęściej w klasycznych aranżacjach elewacji. Fasady z zastosowanymi listwami zewnętrznymi nabierają stylu i wyrazu. Dzięki ogromniej ilości wzorów i rozmiarów możliwe jest idealne dopasowanie sztukaterii do założeń aranżacji. Listwy elewacyjne stosowane są również we współczesnych projektach dekoracyjnych. 

  Ten rodzaj sztukaterii wykonany jest z zagęszczonego styropianu EPS200 i styroduru. Całość dodatkowo zabezpiecza tynk sztukatorski na bazie kruszywa kwarcowego i żywicy. Dzięki temu wszystkie listwy elewacyjne są twarde i elastyczne oraz zabezpieczone przed wpływem czynników atmosferycznych.

 • BONIE

  Bonie

  to elementy sztukaterii, które dekorują narożniki budynków. Najczęściej spotykane są w wersji kwadratowej lub prostokątnej. Oczywiście różnią się dodatkowymi zdobieniami oraz rozmiarem. Bonie stosowane są w klasycznych projektach aranżacyjnych.

  Podobnie jak listwy elewacyjne czy gzymsy, tak i bonie zrobione są z wytrzymałego styropianu EPS200 lub styroduru, a następnie powleczone tynkiem sztukatorskim. Dodatkiem do boni są listwy do boniowania.

 • WSPORNIKI

  Wsporniki elewacyjne

  ta mała sztukateria zewnętrzna potrafi diametralnie odmienić wygląd elewacji budynku. Zastosowany w obramowaniach okien, drzwi czy przy gzymsach elewacyjnych, wpłynie na wizerunek całego projektu. 

  Wsporniki elewacyjne oferowane w naszym sklepie posiadają powłokę chroniącą przed wilgocią oraz warunkami atmosferycznymi. Ich rdzeń z zagęszczonego styropianu EPS200 lub styroduru ma kolosalne znaczenie dla ich trwałości. Cała sztukateria w naszym sklepie jest łatwa i bezproblemowa w montażu.   

 • ZWORNIKI

  Zworniki

  to mała sztukateria elewacyjna, która jest montowana najczęściej na listwach zewnętrznych lub gzymsach. W szybki i mało inwazyjny sposób potrafi wpłynąć na wizualną zmianę fasady. Zastosowanie zworników dopełnia aranżację elewacji, przez co całość sprawia wrażenie stylowej i kompletnej.

  Wykonane są jak inne detale architektoniczne z zagęszczonego styropianu EPS200 oraz styroduru oraz pieczołowicie zabezpieczone na warunki pogodowe. 

 • FRONTONY
 • FASETY

  Fasety elewacyjne

  to element stosowany pomiędzy ścianą, a podbitką. Stosowanie tej sztukaterii nadaje charakteru w każdym domu. Fasety elewacyjne doskonale wyglądają w klasycznych projektach. Z powodzeniem można je łączyć z kroksztynami, gzymsami. Dopełnieniem takiej aranżacji będą bonie oraz listwy elewacyjne.

  Te fasety wykonane są z zagęszczonego styropianu EPS200 lub styroduru. Dodatkowo zabezpieczone zostały masą sztukatorską, która jest odporna na uderzenia oraz warunki pogodowe.

 • PILASTRY

  Pilastry zewnętrzne

  Pilastry stosowane są do podkreślenia wielkości budynku. Stosowane w formie pasów elewacyjnych. Ta sztukateria stosowana jest od wieków. Pilastry elewacyjne są niezwykłą dekoracja fasady. Doskonale sprawdza się w zestawieniu z bazą pilastra i głowicą pilastra oraz gzymsami.

  Sam pilaster wizualnie przypomina filar i z pewnej odległości może być z nim pomylony, co oczywiście jest pożądaną cechą.

  Pilastry zostały zrobione z tych samych materiałów co inne elementy sztukaterii elewacyjnej w naszym sklepie, tj. zagęszczonego styropianu oraz styroduru. Całość została zabezpieczona niezwykle wytrzymałą masą sztukatorską. 

 • KOLUMNY

  Kolumny

  są niezwykłym elementem architektonicznym. Jego główną funkcją jest podtrzymywanie stropu, jednak zaczęto go dekorować. Przez wieki powstało wiele styli w jakich były wykończane. Ta sztukateria w obecnych czasach składa się z kilku elementów (piedestał, baza kolumny, głowica kolumny oraz jej trzon).

  Kolumny idealnie komponują się z gzymsami, fasetami i boniami.

 • ŁUK ELEWACYJNY

  Łuk elewacyjny

  to typowo dekoracyjny element sztukaterii zewnętrznej. Stosowany jest najczęściej na zakrzywieniach nad bramami garażowymi, drzwiami czy lukarnami. Często pełni też funkcję gzymsu, czyli odprowadza spływającą wodę z dala od powierzchni elewacji.

 • KONSOLA ELEWACYJNA

  Konsola elewacyjna

  mały element sztukaterii zewnętrznej. Jego funkcja w  obecnych czasach ogranicza się do dekoracyjnej. Stosowany jest najczęściej tam gdzie występują gzymsy, jest wtedy jego optyczna podpórką.

 • DEKOR ELEWACYJNY

  Dekory elewacyjne

  stanowią kropkę nad i w dziedzinie sztukaterii elewacyjnej. To one w dużej mierze decydują o ostatecznym wyglądzie całej aranżacji elewacji. Dekory zewnętrzne mają różną wielkość i są chyba w nieograniczonej ilości wzorów. Ta sztukateria doda stylu i zada szyku w każdym domu.

 • ROZETY ELEWACYJNE

  Rozety elewacyjne

  to dekory, które są niesamowitym dodatkiem dla aranżatorów elewacji. Rozety zewnętrzne są kropką nad i przede wszystkim dla klastycznych, stylowych fasad. Producenci poszli jednak dalej i produkowane są nowoczesne rozety elewacyjne, które doskonale sprawdzają się we współczesnych projektach.

  Dostępne są rozety dopasowane do każdego stylu i wykonane z różnych materiałów. Dzięki temu możliwe jest ich dokładne dopasowanie do projektu. 

 • OBUDOWY ELEWACYJNE

  Obudowy zewnętrzne

  to kompleksowe rozwiązania do dekoracji fasady budynku. Dzięki wielu wzorom możliwe jest dobranie profili zarówno do stylu klasycznego, jak również do współczesnego. Obudowy elewacyjne są doskonałym pomysłem by w szybki sposób zmienić charakter domu.

  Dzięki zastosowaniu do ich produkcji materiałów najwyższej próby, są niezwykle trwałe i efektowne. 

 • WSPORNIK

  Wsporniki elewacyjne

  są małymi elementami sztukaterii zewnętrznej, dzięki którym obramowania okien czy drzwi zyskają znacznie więcej stylu i elegancji. Wsporniki zdecydowanie najlepiej sprawdzają się w klasycznych projektach aranżatorskich. Zdecydowanym atutem jest wysoka jakość i niezwykła trwałość oferowanych produktów.

 • LISTWY DO BONIOWANIA

  Elewacyjne listwy do boniowania

  to fantastyczne rozwiązanie an niebanalną fasadę domu czy biura. Doskonale sprawdzają się wraz z panelami do boniowania. Wiele wzorów jest uniwersalnych i sprawdza się w projektach współczesnych i klasycznych. 

  Łatwość i szybkość montażu sprawia, że dzięki zastosowaniu listew do boniowania błyskawicznie zmienimy wygląd elewacji budynku.

 • PANELE ELEWACYJNE

  Styropianowe panele elewacyjne

  są stosowane najczęściej wraz z listwami do boniowania. Ich zadaniem jest szybka zmiana wyglądu elewacji, mają zastosowanie w klasycznym i współczesnym stylu. Mało tego pomalowane na brąz, mogą imitować deski elewacyjne. 

  Ten rodzaj sztukaterii elewacyjnej doskonale sprawdza się z innymi elementami dekoracyjnymi, np. listwami elewacyjnymi czy gzymsami

 • DESKI ELEWACYJNE
na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 355 elementów
 • Szybki podgląd
  29,55 zł W magazynie
  4 Recenzje

  BL01 to styropianowe listwy do boniowania, których kształt pozwala na uzyskiwanie ciekawych aranżacji elewacji. Ich stosowanie jest bardzo szybki i bezproblemowe. Dzięki połączeniu z gładkimi listwami elewacyjnymi można tworzyć oryginalne projekty. Wykonane zostały z wytrzymałego styropianu EPS200 i pokryte kwarcową warstwą ochronną.

  29,55 zł
  W magazynie
 • Szybki podgląd
  29,55 zł W magazynie
  4 Recenzje

  Styropianowe listwy do boniowania BL02 to wyraziste elementy sztukaterii elewacyjnej, które sprawią, że Twoja elewacja nabierze wyrazu i charakteru. Idealnie współgrają z listwami i boniami. Ten rodzaj sztukaterii stworzony jest by Twoja budowla wyróżniała się na tle innych. Wiele możliwości aranżacji daje połączenie ich z innymi dekorami elewacyjnymi.

  29,55 zł
  W magazynie
 • Szybki podgląd
  29,55 zł W magazynie
  4 Recenzje

  BL03 to bogato zdobiona styropianowa listwa do boniowania, której łatwy montaż pozwala na błyskawiczne odmienienie fasady budynku. Przy dodaniu boni i listew elewacyjnych dom nabierze nowego wyglądu. Te listwy do boniowania są stworzone z trwałych materiałów, by przez kolejne lata cieszyły swoim wyglądem. Pozwalają sprawić, by budynek stał się jedyny w...

  29,55 zł
  W magazynie
 • Szybki podgląd
  29,55 zł W magazynie
  4 Recenzje

  BL04 styropianowa listwa do boniowania, której nowoczesny kształt sugeruje użycie we współczesnych aranżacjach elewacyjnych. Jednak jest na tyle uniwersalna, że może być również stosowana w klasycznych projektach. Ta sztukateria elewacyjna doskonale współgra z listwami elewacyjnymi czy styropianowymi panelami. Wykonane z trwałych materiałów przez wiele...

  29,55 zł
  W magazynie
 • Szybki podgląd
  29,55 zł W magazynie
  4 Recenzje

  BL05 Symetryczne listwy do boniowania o nowoczesnym, prostym wzorze. Fantastycznie pasuje we współczesnej zabudowie, wyraziście dookreślając charakter budynków. Trwały styropian EPS200 oraz twarda masa kwarcowa sprawiają, że te listwy styropianowe są niezwykle wytrzymałe na obtłuczenia, a co ważniejsze, na warunki atmosferyczne.

  29,55 zł
  W magazynie
 • Szybki podgląd
  29,55 zł W magazynie
  4 Recenzje

  Listwy do boniowania BL06 to klasyczne podejście do tematu dekoracji fasady budynku. Jej zaokrąglony do wewnątrz kształt w prosty sposób nadaje elegancji i harmonii. Możliwość szybkiego montażu tej sztukaterii styropianowej oraz bardzo duża wytrzymałość na warunki atmosferyczne sprawia, że te listwy elewacyjne są bardzo popularnym rozwiązaniem dekoratorskim.

  29,55 zł
  W magazynie
 • Szybki podgląd
  29,55 zł W magazynie
  3 Recenzje

  Nowoczesne listwy do boniowania BL07 tworzą arcyciekawy motyw dekoracji elewacji. Jego wzór pozwala na uzyskiwanie niezwykłych wzorów, dzięki czemu Twój dom będzie niepowtarzalny. Boniowanie elewacji pozwala na uzyskanie niepowtarzalnej struktury, a dodatkowo dodaje warstwę izolującą i ogrzewającą. Styropianowe bonie doskonale sprawdzą się w projektach...

  29,55 zł
  W magazynie
 • Szybki podgląd
  29,55 zł W magazynie
  4 Recenzje

  BL08 to listwa do boniowania bliźniaczo podobna do modelu BL07 z jedną różnicą wewnątrz jest bardziej kanciasta. Doskonale sprawdza się w klasycznych i współczesnych projektach fasady. Wykonane z trwałego styropianu EPS200 z wytrzymałą powłoką żywiczno-kwarcową są odporne na otłuczenia, a co ważniejsze na zmienne warunki pogodowe w naszym kraju. Dzięki...

  29,55 zł
  W magazynie
 • Szybki podgląd
  29,55 zł W magazynie
  4 Recenzje

  BL09 to listwa do boniowania o łagodnym, ale dużym wzorze. Jej prosty profil pozwala na uzyskanie klasycznej lub współczesnej ogłady, a wszystko uzależnione jest od użytych pozostałych elementów sztukaterii elewacyjnej. Styropianowa sztukateria jest trwała i błyskawiczna w montażu. Niezwykle trwała i szybka w montażu, co tylko dodaje kolejnych sympatyków...

  29,55 zł
  W magazynie
 • Szybki podgląd
  9,45 zł W magazynie
  4 Recenzje

  Bonie elewacyjne BO01 to prosta sztukateria o frezowanych krawędziach. Stosowane sa do dekoracji wszystkich narożników zewnętrznych w zabudowaniach. Idealnie komponują się z gzymsami i listwami elewacyjnymi. Dzięki swoim właściwościom ta bonia jest szybka i bezproblemowa w montażu. Precyzyjnie wycinane z wytrzymałego styropianu EPS200 będą stanowiły...

  9,45 zł
  W magazynie
 • Szybki podgląd
  9,45 zł W magazynie
  4 Recenzje

  BO02 to styropianowe bonia, które subtelnie podkreślą detale architektoniczne Twoich zabudowań. Bonie elewacyjne do szybki sposób by nadać atrakcyjny wygląd nieruchomości. Można montować wszystkie w jednym rozmiarze lub naprzemiennie małe z większymi. Styropianowe bonie to sztukateria, dzięki której jest błyskawiczna metamorfoza domu.

  9,45 zł
  W magazynie
 • Szybki podgląd
  9,45 zł W magazynie
  4 Recenzje

  Bonie BO03 to sztukateria styropianowa, która znajduje swoje zastosowanie w dekoracji narożników elewacji. Szybki montaż i duża trwałość to zdecydowane atuty tych boni. Wytrzymały styropian EPS200 z naniesioną twardą powłoką skutecznie przez wiele lat opierają się warunkom atmosferycznym.  Styropianowe bonie są łatwe i bezproblemowe w montażu.

  9,45 zł
  W magazynie
 • Szybki podgląd
  9,45 zł W magazynie
  4 Recenzje

  Styropianowa bonia BO04 to sztukateria zewnętrzna o klasycznym kształcie, której trwała budowa, szybkość montażu i wytrzymałość są niemal legendarne. Bez problemu można zamówić różne rozmiary i zrobić ciekawą aranżację. Bez problemu można z niej zrobić równe zakończenie elewacji lub równie popularne zakończenie typu zig-zag

  9,45 zł
  W magazynie
 • Szybki podgląd
  9,45 zł W magazynie
  4 Recenzje

  BO05 to delikatnie zdobiona bonia styropianowa, która montowana na narożnikach elewacji sprawia, że budynek nabierze stylowego i eleganckiego wyglądu. Duża precyzja samych elementów oraz niespotykana wytrzymałość sprawiają, że są to bezkonkurencyjne sztukaterie styropianowe w swojej klasie.

  9,45 zł
  W magazynie
 • Szybki podgląd
  9,50 zł W magazynie
  4 Recenzje

  BO06 to subtelne bonie elewacyjne ze styropianu, które niesamowicie przyozdobią Twoją elewację. Te bonie można zastosować w jednym rozmiarze lub połączyć z powiększonym. Daje to ciekawy efekt, który natychmiast przywodzi na myśl stylowe, klasyczne budynki. Idealnie się komponuje z gzymsami i listwami elewacyjnymi.

  9,50 zł
  W magazynie
 • Szybki podgląd
  9,45 zł W magazynie
  4 Recenzje

  Bonie styropianowe BO07 to kolejny klasyczny wzór sztukaterii elewacyjnej, Jej kształt doskonale sprawdza się w stylu dworkowym. Często stosowane są również do wykańczania ścian kamienic. Jej stylowy kształt i szybki montaż pozwala błyskawicznie uzyskać elegancji wygląd domu czy innych zabudowań. Bonie elewacyjne z tej serii charakteryzują się niezwykłą...

  9,45 zł
  W magazynie
 • Szybki podgląd
  9,45 zł W magazynie
  4 Recenzje

  Bonie elewacyjne BO08 to stonowany wzór sztukaterii elewacyjnej, która dobrze sprawdzi się w aranżacjach spokojnych. Te bonie mają za zadanie dopełnić projekt z innymi elementami, a nie być głównym detalem. Ten rodzaj dekorów, pozwala w szybki sposób nadać każdej budowli stylu i romantyzmu, a trwałe materiały pozwolą cieszyć się nimi przez lata.

  9,45 zł
  W magazynie
 • Szybki podgląd
  9,45 zł W magazynie
  4 Recenzje

  BO09 to styropianowe bonie elewacyjne, o niezwykle klasycznym kształcie, które definiują słowo efektywność. Szybko dają doskonały efekt dekoracyjny ściany budynku. Styropian EPS200 oraz powłoka kwarcowa tworzy niezwykle trwały duet, dzięki temu ta sztukateria zewnętrzna przetrwa wiele kolejnych lat w niezmienionym stanie. Dzięki małej wadze, jest szybka i...

  9,45 zł
  W magazynie
 • Szybki podgląd
  68,60 zł W magazynie
  1 Recenzje

  Styropianowy panel elewacyjny BP01 jest prostym, delikatnie frezowanym elementem sztukaterii zewnętrznej. Jego ascetyczna forma doskonale współgra z klasycznymi i współczesnymi fasadami. Wszystkie panele elewacyjne Decostyr są fabrycznie zabezpieczone masą z dodatkiem żywicy oraz włókna szklanego. Dzięki temu uzyskują one wysoką trwałość.

  68,60 zł
  W magazynie
 • Szybki podgląd
  68,60 zł W magazynie
  1 Recenzje

  BP02 to styropianowe panele elewacyjne, które swoja stylistyką nawiązują do klasycznych aranżacji elewacji. Zaokrąglone frezy na brzegach idealnie współgrają z epokową fasadą. Co ciekawe, wykonane są z wytrzymałego styropianu ES200 i pokryte zabezpieczającą masą, dzięki temu są niezwykle trwałe i łatwe w montażu.

  68,60 zł
  W magazynie
 • Szybki podgląd
  68,60 zł W magazynie
  1 Recenzje

  BP03 to klasycznie frezowany, styropianowy panel zewnętrzny. Jego piękny profil i dbałość o subtelne detale, plasuje ten panel w czołówce sprzedaży. Do tego należy zaznaczyć, że jest to bardzo trwała sztukateria. To wszystko dzięki zastosowaniu wytrzymałego styropianu EPS200 i masy żywicznej odpornej na warunki atmosferyczne.

  68,60 zł
  W magazynie
 • Szybki podgląd
  68,60 zł W magazynie
  1 Recenzje

  BP04 to styropianowe panele elewacyjne które swoim subtelnym deseniem doskonale dopełnią stylową aranżację fasady budynku. Te wytrzymałe panele są niezwykle łatwe i szybkie w montażu. Elastyczność, a zarazem odpowiednia twardość powłoki ochronnej pozwala tej sztukaterii zewnętrznej być jedną z najlepszych na rynku.

  68,60 zł
  W magazynie
 • Szybki podgląd
  68,60 zł W magazynie
  1 Recenzje

  BP05 to styropianowy panel elewacyjny, który doskonale nadaje się do boniowania elewacji. Jego klasyczny profil pozwala na zastosowanie przy stonowanych aranżacjach elewacji. Styropianowy rdzeń, który pokryty jest twardą, odporną masą doskonale zabezpiecza tę sztukaterię na wiele lat. Łatwość montażu i malowania to standard w przypadku sztukaterii tego...

  68,60 zł
  W magazynie
 • Szybki podgląd
  68,60 zł W magazynie
  1 Recenzje

  BP06 to klasycznie zdobiony panel elewacyjny, który stanowi doskonałą bazę do ozdobienia całej fasady budynku. Dzięki połączeniu z gzymsami czy fasetami możliwe jest kompletne wykończenie.

  68,60 zł
  W magazynie
Pokazuje 1 - 24 z 355 elementów