DGPZ2, GZYMS MIĘDZYPIĘTROWY ZE STYROPIANU, STYLOWY I SUBTELNY, DEKORPLANET, SZTUKATERIA ELEWACYJNA, GZYMSY STYROPIANOWE, GZYMSY Zobacz większe

DGPZ2 to subtelny gzyms międzypiętrowy, który doskonale dopełnia klasyczne i stylowe projekty elewacji. Ta styropianowa sztukateria elewacyjna jest wykonana z twardego styropianu EPS 200 oraz pokryta odporną na warunki atmosferyczne masą tynkową. Te gzymsy są perłami na licu Twojego budynku.

DGPZ2 GZYMS MIĘDZYPIĘTROWY ZE STYROPIANU STYLOWY I SUBTELNY

   Nowy produkt
ProducentProducent-Sztukaterii.pl
UwagaDo malowania na dowolny kolor
Wysokość11 cm.
Długość200 cm.
Głębokość3 cm.
MateriałStyropian EPS 200
WodoodpornaTAK
Uwaga 2Przy zamówieniu poniżej 10szt doliczona jest opłata za malowanie w wysokości 280zł
KolorBiały
Termin realizacjido 14 dni roboczych
Darmowa dostawa od450 zł
Forma i koszty dostawy28,29 zł. - Kurier Luxstyr
Gwarancja24 miesiące

29,00 zł brutto  /szt.

W magazynie: 1930 Przedmioty

Przebijamy konkurencję !

Skontaktuj się i pokaż tańszą ofertę

Więcej informacji

Co to jest gzyms pośredni?

Gzyms (niem. Gesims[e]) pośredni jest elementem sztukaterii elewacyjnej. Sam gzyms jest elementem architektonicznym nieco wysuniętym przed lico ściany. Jego zadaniem jest odseparowanie ociekającej wody deszczowej od powierzchni fasady. 

Dzielimy gzymsy głównie na miejsce ich zamontowania, i najczęściej spotykany podział wygląda tak:

 • gzymsy główne - wieńczące budowlę
 • gzymsy międzypiętrowe - pośrednie
 • gzymsy nadokienne
 • gzymsy podokienne
 • gzymsy podparapetowe
 • gzymsy wewnętrzne - stosowane wewnątrz budynków na styku ściany i sufitu

Gzymsy pośrednie

są tym rodzajem sztukaterii elewacyjnej, który montowany jest najczęściej na dużych budynkach. Oprócz samej dekoracyjnej funkcji, jego zadanie to również optyczne podzielenie ściany budynku na mniejsze części. 

Dzięki temu możliwe jest podział stylistyczny czy funkcyjny elewacji. Dodatkową funkcją gzymsu pośredniego, a właściwie najważniejszą jest to, że oddziela on ociekającą wodę deszczową od ściany zabudowań.

Co ciekawe, profil gzymsów pośrednich z serii DGPZ1 pozwala na użycie go w innych miejscach przeznaczonych na użycie gzymsów. Dzięki temu zdecydowanie zyskują na funkcjonalności oraz uniwersalności zastosowań.

Gzymsy elewacyjne są jednym z najczęściej wybieranych elementów z wachlarza wyboru elementów dekoracyjnych fasadę. Ich konstrukcja zawiera tzw. okapnik, mały element, który sprawią, że ociekająca woda umieszczona jest w możliwie najdalej wysuniętym punkcie.  

Gzyms elewacyjny styropianowy jest lekką konstrukcją, która podkreśla linię budynku. Tan rodzaj sztukaterii pozwala na wiele oryginalnych aranżacji fasady. Gzymsy elewacyjne stosowane są nie tylko w zabytkowych domach czy kamienicach. Coraz częściej znajdują zastosowanie we współczesnych projektach. Ma to miejsce za sprawą szybkiego procesu projektowania i produkcji. Dzięki temu tez możliwym się stało błyskawiczne ozdobienie fasady niezwykle oryginalnymi dekoracjami.

Sztukateria elewacyjna  

Obecnie najczęściej wykonywana ze styropianu. Od wieków stosowane są gzymsy, bonie czy fasety czyli listwy u styku sufitu i ściany. Elementów sztukaterii zewnętrznej jest zdecydowanie więcej i budując czy remontując dom warto się z nimi zapoznać. Pozwoli to na wykonanie bardzo indywidualnego projektu fasady. 

Oferowane gzymsy nadokienne produkowane są w standardowych 3 rozmiarach. Możliwe jest jednak przygotowanie niestandardowego zamówienia w zakresie rozmiaru oraz samego kształtu. 

Wszystkie elementy sztukaterii elewacyjnej są pokryte masą sztukatorską, dzięki temu są zabezpieczone przed obiciem oraz warunkami atmosferycznymi. Masa sztukatorska jest na bazie żywic oraz kruszywa kwarcowego. To właśnie te elementy wpływają na znaczne zwiększenie trwałości tej sztukaterii.

Do tego niska waga wszystkich produktów pozwala na łatwy i szybki montaż. 

Zastosowanie gzymsów nadokiennych:

frontal.gif

Opinie

Oceń 
2020-04-21

Doskonałe

sklep pomocny w doborze produktów

  Oceń 
  2019-10-31

  Polecam!

  Wysoka jakość produktu

   Oceń 
   2019-07-30

   Polecam !!!

   Mega szybka wysyłka

    Napisz swoją opinię!

    Napisz opinię

    DGPZ2 GZYMS MIĘDZYPIĘTROWY ZE STYROPIANU STYLOWY I SUBTELNY

    DGPZ2 GZYMS MIĘDZYPIĘTROWY ZE STYROPIANU STYLOWY I SUBTELNY

    DGPZ2 to subtelny gzyms międzypiętrowy, który doskonale dopełnia klasyczne i stylowe projekty elewacji. Ta styropianowa sztukateria elewacyjna jest wykonana z twardego styropianu EPS 200 oraz pokryta odporną na warunki atmosferyczne masą tynkową. Te gzymsy są perłami na licu Twojego budynku.

    Produkty powiązane