Promocja! LISTWY ŚCIENNE, LISTWA ŚCIENNA GŁADKA, LPC-53 CREATIVA, LISTWY ŚCIENNE POLISTYREN, LISTWA DEKORACYJNA ŚCIENNA, LISTWY ŚCIENNE CR Zobacz większe

Listwa ścienna dekoracyjna LPC-53 Creativa to średniej wielkości biała, polimerowa listwa na ścianę. Ta sztukateria wewnętrzna stosowana jest jako optyczny podział ściany, zabezpieczenie przed obiciem ściany czy element większej całości aranżacyjnej. Listwa ścienna LPC-53 może też zostać sztukaterią "odcinającą" tapetę lub panele ścienne. Listwy ścienne Creativa cechuje wysoka trwałość modeli.

LPC-53 LISTWA ŚCIENNA DEKORACYJNA POLISTYREN CREATIVA

LPC-53 Creativa    Nowy produkt
ProducentCreativa by Cezar
UwagaDo malowania na dowolny kolor
Wysokość4,7cm
Długość244 cm.
Głębokość0,8 cm.
MateriałHDPS - Polistyren wysokiej gęstości
WodoodpornaTAK
KolorBIAŁA
Darmowa dostawa od450 zł
Forma i koszty dostawyKurier DPD (Creativa) - 39 zł.
Gwarancja2 lata

54,76 zł brutto  /szt.

-8%

Zamiast 59,52 zł brutto

22,44 zł za 1 mb.

W magazynie: 943 Przedmioty

Przebijamy konkurencję !

Skontaktuj się i pokaż tańszą ofertę

Więcej informacji

Listwa ścienna LPC-53

Listwy ścienne LPC-53 to unowocześniona forma klasycznego wzoru. jej niewielkie rozmiary pozwalają na zastosowanie w wielu projektach. Jest to płaska listwa ścienna, która może być stosowana zarówno jako element dzielący ścianę na poszczególne elementy, jak również sprawdzi się w formie szerszej ramki ozdobnej na ścianie.

Listwa ścienna polistyrenowa jest trwałą sztukaterią wewnętrzną, która jest niezwykle łatwa i szybka w montażu. Jak montować listwy ścienne jest opisany poniżej. To właśnie jest jeden z wielu atutów jaki posiada ta listwa dekoracyjna ścienna

Listwa ścienna LPC-53 Creativa jest całkowicie wodoodporna. Zapewnia to rodzaj użytego materiału. Polistyren wysokiej gęstości jest całkowicie odporny na wodę, a ponadto jest trwałym materiałem wytrzymałym różne obtarcia i obstukania. Oczywiście wszystko w granicach rozsądku, jednak jest on znacznie twardszy od swoich odpowiedników wykonanych ze styroduru.

Wszystkie listwy ścienne Creativa możemy malować na dowolny kolor. Używamy do tego farb przeznaczonych do wnętrz z wyłączeniem farb i lakierów rozpuszczalnikowych (olejnych, nitro, itp). Jest to ważne, ponieważ rozpuszczalniki mogą uszkodzić powierzchnię listew. Najlepsze efekty osiągane są po zastosowaniu farb emulsyjnych, silikonowych czy ceramicznych.

Listwy ścienne Creativa

Listwy ścienne Creativa dzięki szerokiej ofercie dostępnych wzorów i rozmiarów, są w stanie zaspokoić nawet najbardziej wymagających klientów. Oferowane listwy ścienne mają bardzo wysoka powtarzalność kształtu, co znacznie redukuje poziom stresu podczas montażu. Każda listwa ścienna jest przygotowana do pomalowania po montażu. Jest to istotny element instalacji. Dzięki pomalowaniu niwelowana jest widoczność wszelkich łączeń na narożnikach i na prostej.

Listwy ścienne Creativa cechuje zastosowanie wysokiej jakości półproduktów, co daje efekt w postaci wysokiej jakości sztukaterii. Dostępne są modele wykonane z polistyrenu wysokiej gęstości (HDPS) oraz listwy ścienne z poliuretanu

Listwa ścienna ma bardzo wiele zastosowań. Oczywiście najczęściej pełni funkcje dekoracyjne w formie ramek, pasów czy, ostatnio bardzo modnych, plisów. Listwy ścienne przyjmują przeróżna kształty. To sprawia, są stosowane klasycznie w stylowych wnętrzach, gdzie elementy wystroju przeplatają się ze stylem glamour. Jednak coraz częściej listwy ścienne trafiają do nowoczesnych aranżacji wnętrz. 

Listwy ścienne bywają również stosowane jako zabezpieczenie ścian w pomieszczeniach gdzie są krzesła ( kuchnia, jadalnia czy  nawet poczekalnie w gabinetach). Wówczas są znacznie bardziej narażone na uszkodzenia. Jednak gdy są zastosowane listwy ścienne z polistyrenu, to ich wnętrze jest również białe. Co w praktyce oznacza, że jest mało widoczne, o ile są pomalowane są w najpopularniejszym białym kolorze.

Wszystkie listwy ścienne Creativa są wodoodporne, w związku z tym mogą bez problemu być użyte w łazienkach czy innych miejscach o bardzo wysokiej wilgotności. Warunkiem jest tutaj tylko użycie odpowiedniego kleju, który będzie również odporny na wysoką wilgotność.

Montaż listew ściennych

Jak zamontować listwy ścienne? Jest to dość powszechne pytanie na które jest łatwa odpowiedź. 

Przede wszystkim zaczynamy od pomiarów wszystkich potrzebnych elementów. Przyjmuje się średnio 10% naddatku w zamówionych listwach ściennych. jest to konieczne, gdyż wszystkie cięcia i narożniki powodują ubytek w długości listew. Dość często spotykamy się z sytuacją, że listwy ścienne jest zamawiany "na styk" i podczas montażu okazuje się, że są braki.

Ważne jest również przygotowanie podłoża. Najlepiej gdy ściana jest odpylona i zagruntowana.

Kolejnym krokiem jest zaznaczenie na ścianie miejsc montażu, to znacznie ułatwi późniejsze przyklejanie listew ściennych. Robimy to małymi znacznikami wykonanymi ołówkiem. Tu zwracamy uwagę na dokładność pomiaru oraz wyznaczenie pionu i poziomu.

Następnie przycinamy listwy ścienne na odpowiednia długość dbając o to, by zachowany został odpowiedni kat cięcia. Przy narożnikach o kącie prostym (90 stopni) listwy zacinamy na 45 stopni. Pomocna przy tym będzie piła ze składaną tarczą lub piła ręczna oraz skrzynka uciosowa. Skrzynki uciosowe mają już przygotowane nacięcia pod odpowiednim kątem. 

W przypadku braku elektrycznej piły z regulacją obrotów, piła ręczna oraz przyrżnia sprawdzą się idealnie.

Cięte końcówki delikatnie szlifujemy drobnoziarnistym papierem ściernym, aby pozbyć się opiłków i innych nierówności po cięciu.

Kolejnym etapem jest naniesienie kleju i przyklejenie listew ściennych na klejoną powierzchnię, dbając o równe przyklejenie. Nadmiar kleju usuwamy szpachelką lub wilgotną, czysta szmatką. 

Do przyklejenia listwy ściennej zalecany jest silny klej Expert lub klej montażowy C300

Należy pamiętać, że do łączeń listew ze sobą używamy kleju do łączeń C310.

Finalnie całość malujemy farbą do wnętrz. Właściwie każdą , oprócz tych, które zawierają rozpuszczalnik ( nitro, olejne, itp.). Malowanie po montażu jest zalecane , aby ujednolicić kolor oraz zamaskować łączenia.

Jak dobierać listwy ścienne?

Listwy dekoracyjne ścienne dobieramy przede wszystkim stylem. Ważne tu jest dopasowanie się do pozostałych elementów wystroju wnętrza. Jeśli pomieszczenia mają zdobienia, styl pałacowy czy klasyczny, warto zastosować również takie listwy ścienne. Należy zachować jednak umiar, gdyż przeładowanie zdobieniami może przynieść odwrotny skutek. Wówczas warto zastosować mniej ozdobną sztukaterię.

Do nowoczesnych wnętrz dobierane są listwy ścienne gładkie, najczęściej o przekroju prostokąta. Co ciekawe nowoczesne projekty wnętrz nie opierają się tylko na listwach poziomych. Najnowszym trendem jest zastosowanie listew ściennych ukośnie pod katem 45 stopni w różnych kierunkach czy w formie plisów. 

Jednak sam styl to nie wszystko, ważnym kryterium wyboru jest również rozmiar. Należy dobrać wielkość listew ściennych do wymiarów pomieszczenia oraz innych elementów sztukaterii. 

Sztukateria Creativa

Sztukateria Creativa to ceniony producent sztukaterii rodem z Polski. W swojej ofercie ma m.in. Listwy przypodłogowe, listwy ścienne, listwy sufitowe, rozety czy maskownice karniszy. Uzupełnieniem oferty jest gama klejów oraz innych elementów montażowych.

Producent przewidział kleje zarówno do montażu jak i do łączenia listew między sobą. Dzięki specjalnym właściwościom tego kleju, listwy karniszowe czy przypodłogowe, nie mają widocznych spoin i tworzą jednolitą masę.

Opinie

Napisz opinię

LPC-53 LISTWA ŚCIENNA DEKORACYJNA POLISTYREN CREATIVA

LPC-53 LISTWA ŚCIENNA DEKORACYJNA POLISTYREN CREATIVA

Listwa ścienna dekoracyjna LPC-53 Creativa to średniej wielkości biała, polimerowa listwa na ścianę. Ta sztukateria wewnętrzna stosowana jest jako optyczny podział ściany, zabezpieczenie przed obiciem ściany czy element większej całości aranżacyjnej. Listwa ścienna LPC-53 może też zostać sztukaterią "odcinającą" tapetę lub panele ścienne. Listwy ścienne Creativa cechuje wysoka trwałość modeli.

Produkty powiązane