Obniżka! ZD-150 CREATIVA, CZARNA SZYNA KARNISZOWA, CZARNA SZYNA SUFITOWA, CZARNA SZYNA KARNISZOWA CREATIVA, CZARNA SZYNA KARNISZOWA POJED Zobacz większe

Szyna karniszowa czarna o oznaczeniu ZD-150 Creativa. Funkcjonalne i profesjonalne nowoczesne szyny do firan w kolorze czarnym. Szyna karniszowa jednotorowa producenta Creativa ZD-150 wykonana z aluminium o długości 150 cm. Szyny karniszowe aluminiowe montujemy na suficie lub na ścianie za pomocą specjalnych uchwytów. ZD-150 posiada taki kształt że uchwyty stają się niezauważalne.

ZD-150 CZARNA - SZYNA KARNISZOWA SUFITOWA - CREATIVA - CENA ZA ZESTAW

   Nowy produkt
ProducentCreativa by Cezar
UwagaZestaw 3x uchwyt, 3x zaślepka uch., 2x zaślepka szyn, 19x agrafka, 3x kołek z wkrętem ( Uwaga agrafka, żabka, suwak, system flex do wyboru).
KolekcjaPojedyncza szyna aluminiowa ( komplet )
DługośćDługość 150 cm, szerokość 2,4 cm, wysokość 1,1 cm.
MateriałAluminium
Uwaga 2Żabki i ślimak występują tylko w kolorze białym
KolorCzarna ral 9005
Darmowa dostawa od450 zł
Forma i koszty dostawyKurier DPD (Creativa) - 39 zł.

195,50 zł brutto  /szt.

-8%

Zamiast 212,49 zł brutto

W magazynie: 2985 Przedmioty

 • Agrafki
 • Oczka
 • System FLEX

Przebijamy konkurencję !

Skontaktuj się i pokaż tańszą ofertę

Więcej informacji

Szyna karniszowa czarna - ZD-150 Creativa - Czarna

Szyna karniszowa sufitowa ZD-150 Creativa to aluminiowy profil szyny na firany lub zasłony. Szyna karniszowa pojedyncza o symbolu ZD-150 jest lekka i wytrzymała. ZD-150 Creativa w kolorze czarnym posiada w zestawie wszystkie elementy potrzebne do mocowania do sufitu wraz z akcesoriami do zawieszania tkanin do wyboru. Szyna karniszowa czarna ma długość 150 cm. Nowoczesne szyny do firan jak ZD-150 Creativa sprzedawane są w kompletach z wszelkimi potrzebnymi akcesoriami za wyjątkiem KS łączników. Uchwyty stają się niezauważalne za eleganckim kształtem modelu jakim jest szyna karniszowa z maskownica o nazwie ZD-150 Creativa.

Szyna karniszowa czarna to świetna dekoracja do wnętrz o stylizacji nowoczesnej.   

Szyna karniszowa czarna - Creativa - Ral 9005 ( czarna )

Designerski system szyn do zawieszania firan i zasłon. Bardzo profesjonalne i zarazem nowoczesne szyny do firan z funkcjonalnym systemem do zawieszenia średnio - ciężkich tkanin firmy Creativa. Szyny karniszowe aluminiowe wykończone: lakier proszkowy z nałożoną warstwą opatentowanego smaru. Kolor czarny Ral 9005. Szyna karniszowa czarna jest szybka w montażu do sufitu lub do ściany. Funkcjonalny Klick System – do zatrzaskiwania uchwytów na szynie, które są odporne na promieniowanie UV. Szyna sufitowa aluminiowa, którą można zabudować osłoną. Maksymalny ciężar zawieszanych tkanin: 8 kg na metr szyny. Dodatkową opcją przy zakupie szyn aluminiowych jest wybór mocowania firan. Do wyboru żabki, agrafkioczka, system flex.

Informacje: Szyna karniszowa aluminiowa ZD - system Creativa

Szyny karniszowe aluminiowe w trzech kolorach :

Czarne ral 9005

Białe ral 9016

Szare ral 9006

Nowoczesne szyny do firan - Creativa

Szyny sufitowe z aluminium to DESIGN’erski i jednocześnie nowoczesny system szyn do zawieszania firanek i zasłon. Szyny karniszowe sufitowe - ZD system Creativa są bezszelestne, zalecane i cenione przez wielu projektantów wnętrz, a także doceniane przez monterów. Szyny karniszowe aluminiowe charakteryzuje łatwe przesuwanie tkanin, bez zacinania czy bez zbędnego szarpania firanek. Kolejną znaczącą właściwością ZD - systemu jest możliwość ich indywidualnego modelowania i zaginania. Przez co szyna sufitowa aluminiowa zapewnia możliwości urządzania indywidualnych projektów dla nietypowych okien np. ( wykusz ). Do spełnienia takiej usługi wystarczy przesłać zwymiarowany wzór lub wybrać gotowe artykuły jak łuk 90 stopni lub 135 stopni.

Szyny sufitowe aluminiowe świetnie sprawdzają się na dużych jak i małych oknach, a przy tym są wytrzymałe, funkcjonalne i bezszelestne. Szyna karniszowa sufitowa może zostać estetycznie zakamuflowana osłoną karnisza, która pierwszorzędnie współgra i daje bardzo dobry efekt wizualny. Szyny karniszowe sufitowe stworzone z wysokiej jakości półproduktów ( aluminium ). Do wyboru są kolory biały Ral 9016, czarny Ral 9005, szary Ral 9006. Nowoczesne szyny do firanek są mocne i użytkowane w podobny sposób w mieszkaniach/domach jak i hotelach, biurach, restauracjach, kempingach, łodziach czy budynkach użyteczności publicznej. Szyna karniszowa z maskownica posiada KS-Klick System, czyli pewny i bezawaryjny mechanizm do zawieszania zasłon i firan. System Smart Klick to uchwyt ekspresowy w instalacji do wyboru, podobnie do ściany jak i stropu. Możliwość łączenia profili aluminiowych ze sobą na konkretny rozmiar dostosowany do urządzanego wnętrza nie stanowi żadnego problemu. Wystarczy zastosować ponadto specjalny ZD łącznik i prawidłowo zamontować. W przypadku kiedy zespolone szyny karniszowe aluminiowe są za długie i nie pasują na długość, bez problemu zdołamy je dociąć normalną piłą ręczną do metalu.

Szyna karniszowa sufitowa - Creativa

Szyna sufitowa aluminiowa - ZD to współczesny system świetny do większości aranżowanych pomieszczeń. Designerski system szyn do zawieszania firan i zasłon, trywialny w instalacji i sprawdzający się na długie lata, dając przy tym poczucie komfortu z stosowania.

Instrukcja instalacji - Szyny karniszowe aluminiowe

Szyny sufitowe aluminiowe to system pozwalający Państwu dokładnie ustawić ilość światła, które ma dopływać do pomieszczenia. Poprzez dobieranie prawidłowej długości, szyna sufitowa z aluminium może totalnie zasłonić lub odsłonić światło okna w pokoju. Względem odpowiedniego ustawienia zasłon i firan, oraz naszych potrzeb, możemy ekspresowo cieszyć się światłem jak i cieniem. Szyny sufitowe z aluminium są wytrzymałe na działanie czynników atmosferycznych - promieni UV.

Szyny karniszowe sufitowe - mocowane do sufitu

Szyny sufitowe aluminiowe - Creativa mocowane są na specjalnych zaczepach sufitowych za pomocą kołków rozporowych wprost do sufitu ( można także montować do zabudów kartonowo-gipsowych lecz trzeba zastosować prawidłowo dobrane kołki ). Uchwyty instalowane są w proporcjonalnych odstępach w zależności od długości szyny i ciężaru zastosowanych tkanin ( co 50-70 cm. ). Podczas scalania szyn aluminiowych potrzebne będzie wykorzystanie ZD łącznika. Jest to plastikowy detal, który zestawi szyny w odpowiednim położeniu.

Niezwykle istotne podczas łączenia karniszy jest, aby zaczep mocowany do sufitu złapał obie scalane tory. Zapobiegnie to zacinaniu się tkanin ( firan/zasłon ) w trakcie przesuwania.

WYMIAR- SZYNA KARNISZOWA POJEDYNCZA - Creativa by Ceazar

Szyna sufitowa aluminiowa ZD przekrój Creativa - Forest

Długości - Szyny karniszowe aluminiowe:

Szyna karniszowa jednotorowa

ZD-100 długość 100 cm.

ZD-150 długość 150 cm.

ZD-200 długość 200 cm.

ZD-250 długość 250 cm.

Szyna karniszowa podwójna

ZD2-100 długość 100 cm.

ZD2-150 długość 150 cm.

ZD2-200 długość 200 cm.

ZD2-250 długość 250 cm.

Podstawowym elementem odróżniającym szyny karniszowe jednotorowe od kompletów jak szyna sufitowa dwutorowa jest liczba torów, po których przesuwają się żabki, agrafki, oczka czy systemy flex, oraz uchwyty sufitowe. Szyna karniszowa jednotorowa posiada w zestawie 1 tor ( ZD ) pozwalając na zawieszenie jednego rodzaju tkaniny okiennej - zasłon lub firanek. Analogicznie szyna sufitowa 2-torowa ( ZD2 ) pozwala na stosowanie dwóch warstw oferując przy tym możliwość zastosowania zasłon jak i firanek. Warstwowe rozwieszenie zasłon i firanek pozwala na wykreowanie przepięknej, stylowej dekoracji okien i twórczych upięć. A co ważne, dodatkowo na odcięcie się od świata i zachowanie prywatności.

Karnisze mocowane do ścian

Karnisze mocowane do ściany - Creativa w powiązaniu ze specjalnymi uchwytami posiadają ewentualność umocowania ich do ściany. Są to uchwyty/wsporniki ścienne, montowane do ściany z wykorzystaniem 2 wkrętów i kołków. Dwa rodzaje uchwytów/wsporników można do szyn karniszowych pojedynczych, natomiast jeden do szyn karniszowych podwójnych. Uchwyty do szyn pojedynczych można dobierać w zależności od potrzeb. Długości uchwytów do szyn pojedynczych to 7,5 cm lub 10 cm.

Uchwyt do szyn podwójnych jest w jednej długości 15 cm.

Jak zamontować szyny karniszowe sufitowe ?

Montaż karniszy jest dość łatwy, trzeba jednak do tego odpowiednio się przygotować.

Do instalacji karniszy potrzebne nam będą:

 • poziomnica (poziomica)
 • wkrętak
 • wiertarka
 • ołówek
 • linijka

Początkowym etapem montażu szyn sufitowych jest pomiar i oznaczenie na suficie miejsca mocowania zaczepów. Odległość od ściany uzależniona jest od kilku czynników. Jednym z nich jest wielkość blatów parapetowych i grzejników, co może przyczyniać się na kolizję z firanką lub zasłoną.

1. Przenosimy za sprawą teownika wymaganą odległość pomiędzy firaną, a oknem. Jaka powinna być odległość szyn ściennych od ściany? Odległość pomiędzy ścianą, a karniszem powinna wynosić około 10 - 20 cm. (Należy wziąć pod uwagę wielkość parapetu i grzejnika). Ważne jest także ilu torowa jest szyna gdyż mają różne wielkości.

Aby osiągnąć wykwintny rezultat wizualny, prawidłowo jest szyny karniszowe sufitowe ukryć specjalnie opracowaną osłoną szyn karniszowych.

2. Wyznaczamy miejsce instalacji uchwytów/wsporników w regularnej odległości od każdego rogu okna lub od ściany do ściany. Powinno się zapamiętać jak zdecydujemy się instalować szynę względem okna to trzeba dodać po około 20 cm szyny z każdej strony okna. Zachowanie takiej odległości umożliwi dowolne rozsuwanie firan i zasłon w toku otwierania okien.

3. Trzeba pamiętać w toku instalacji szyn sufitowych o przystosowaniu naszych obliczeń do rodzaju wykorzystywanych elementów szyny (np. łuków) oraz możliwych dodatków jak osłony karnisza.

4. Wywierć otwory i utwierdź uchwyty sufitowe.

5. W następnej kolejności wystarczy wcisnąć tor w zaczepy - system Smart Click.

5. Uwaga! ogromnie ważnym jest także zastosowanie uchwytu sufitowego w miejscu połączenia dwóch karniszy ze sobą. Należy użyć łącznik ZD i ująć dwie jednoczone tory. Taki maleńki detal zapobiegnie przed zacinaniem się firan i zasłon w czasie przemieszczania.

W jaki sposób zamontować karnisz do ściany okiennej ?

Montaż szyny karniszowej do ściany okiennej

1. Przy pomocy linijki i poziomnicy lub lasera należy wyznaczyć poziomą linię w miejscu zawieszenia karnisza. Odległość pomiędzy górną krawędzią okna a karniszem powinna wynosić nie mniej niż 5 cm, tak żeby była możliwość swobodnego otwierania okna, a dla karniszy z listwą do zabudowy karnisza nawet min. 20 cm ( ważne jest jaki model i wysokość maskownicy karnisza zostanie użyta ).

2. Długość karnisza może być dopasowana do szerokości okna lub od ściany do ściany, na której się znajduje. Sami musimy zdecydować, która z wersji nam odpowiada i która jest bardziej praktyczna i estetyczna.

3. Wyznaczamy miejsce zamontowania uchwytów/wsporników w równej odległości od każdego rogu okna lub ściany. Gdy karnisz zostanie dopasowany do okna należy dodać po około 20 cm z każdej strony okna. Zachowanie takiej odległości umożliwi swobodne rozsuwanie firan i zasłon podczas otwierania okna.

4. Ważne aby przy montażu uchwytów/wsporników zwrócić uwagę na ich długość tak, aby powierzona zasłona opadała swobodnie i nie zahaczała o grzejnik, parapet czy klamkę okna.

5. Wywierć otwory i zamocuj uchwyt/wspornik

6. Do montażu najdłuższej oferowanej szyny 250 cm. należy zainstalować około 4 uchwytów/wsporników co zapobiegnie wyginaniu się szyn pod ciężarem tkaniny. Jeżeli planujemy cięższe firany i zasłony warto zainstalować dodatkowy uchwyt/wspornik. Mocujemy do ściany pierwszy uchwyt/wspornik i przymierzamy szyny karniszowe. Za pomocą poziomnicy ustawiamy szyny w poziomie.

7. Przymierzamy drugi uchwyt/wspornik i montujemy. Następnie doczepiamy szynę spr. poziomicą czy jest w poziomie.

MOŻLIWOŚCI GIĘCIA KARNISZY

Kolejną zaletą szyn karniszowych jest ich możliwość indywidualnego modelowania i zginania przy użyciu dodatkowej giętarki, daje to możliwość aranżowania indywidualnych wzorów dla nietypowych okien i sufitów. Szyny można profilować zarówno w poziomie jak i w pionie. Jest to w szczególności atrakcyjna idea dla nietypowych pomieszczeń, gdzie nie można zastosować typowych rozwiązań.

Do zrealizowania takiej usługi wystarczy przekazać zwymiarowany model.

Szyny karniszowe sufitowe to najpopularniejszy typ szyn - lekkość materiału z jakiego zostały wykonane, oraz jego trwałość sprawia, że jest to na ogół wybierany produkt. Tego typu szyny karniszowe aluminiowe łączymy lub przycinamy, tak aby można było je bezbłędnie dopasować do rzeczowego rozmiaru okna. Szyna sufitowa aluminiowa jest malowana proszkowo i charakteryzuje się wysoką odpornością na niekorzystne warunki, takie jak wilgoć czy silne nasłonecznienie ( promienie UV ). Za sprawą wysokiej jakości szyny karniszowe z aluminium z czasem nie odkształcają się, ani nie odbarwiają. Szyny karniszowe aluminiowe umożliwiają osiągnięcie nader zadbanego efektu, a przy tym są pożyteczne i ciche w obsłudze. Wyróżniającej jakości materiały ofiarują gwarancję solidności i wysokiej odporności na uszkodzenia. Idealnie sprawdzają się w dzisiejszych, minimalistycznych czy stylowych aranżacjach pomieszczeń.

Osłona karnisza

Fantastycznym i gustownym łączeniem z szynami aluminiowymi jest maskownica karnisza firmy Creativa. Sklep internetowy Dekorplanet.pl ma do zaoferowania między innymi modele LK-01, LK-02 i LK-03. Modele osłony karnisza są gładkie i proste o przeróżnych wysokościach 10 cm, 12 cm i 15 cm. Szyny karniszowe aluminiowe to doskonałe połączenie do stylowego wykończenia aranżowanego pomieszczenia.

Szyny sufitowe z maskownica - Creativa

Współczesne, fachowe i jednocześnie efektywne systemy do zawieszenia średnio - ciężkich tkanin firmy Creativa to stylowe szyny karniszowe sufitowe. Nietrudny i szybki montaż do sufitu po przez dołączone do zestawów kołki i wkręty. Odporne suwaki na promieniowanie UV. Nowoczesne szyny do firan zostały wykończone białym lakierem proszkowym z nałożoną warstwą opatentowanego smaru. Optymalne obciążenie 10 kg/m. Możliwością do wyboru przy zakupie szyn karniszowych aluminiowych jest preferencja mocowania firan za pomocą żabek, agrafek, suwaków czy systemów flex co na pewno ucieszy użytkowników.

Opinie

Oceń 
2020-07-02

Rewelacja!

Ekspresowa wysyłka i super kontakt

  Oceń 
  2020-07-02

  Super obsługa

  szybka realizacja zamówienia

   Napisz swoją opinię!

   Napisz opinię

   ZD-150 CZARNA - SZYNA KARNISZOWA SUFITOWA - CREATIVA - CENA ZA ZESTAW

   ZD-150 CZARNA - SZYNA KARNISZOWA SUFITOWA - CREATIVA - CENA ZA ZESTAW

   Szyna karniszowa czarna o oznaczeniu ZD-150 Creativa. Funkcjonalne i profesjonalne nowoczesne szyny do firan w kolorze czarnym. Szyna karniszowa jednotorowa producenta Creativa ZD-150 wykonana z aluminium o długości 150 cm. Szyny karniszowe aluminiowe montujemy na suficie lub na ścianie za pomocą specjalnych uchwytów. ZD-150 posiada taki kształt że uchwyty stają się niezauważalne.

   Produkty powiązane