Promocja! Maskownica karnisza, LK-02 Creativa, lk-02, Listwa do zabudowy karnisza, osłona karnisza, maskownice karniszy, creativa, lk-02 Zobacz większe

Maskownica karnisza LK-02 Creativa w wersji nieprześwitującej Light Blocker. Osłona karnisza jak LK-02 Creativa posiada wysokość 15 cm. Maskownice karniszy zaprojektowane do szybkiego zamaskowania szyn karniszowych. Maskownice karniszy możemy podświetlić taśmą LED przez co stworzymy romantyczny nastrój. Osłona karnisza jest gładka, wytrzymała i odporna na wilgoć ( można malować ).

LK-02 CREATIVA OSŁONA KARNISZA - LIGHT BLOCKER

Listwa karniszowa LK-02 CREATIVA    Nowy produkt
ProducentCreativa by Cezar
UwagaDo malowania na dowolny kolor
TypOsłona kranisza
Wysokość15 cm.
Długość244 cm.
Głębokość4,5 cm.
MateriałHDPS - Polistyren wysokiej gęstości
WodoodpornaTAK
Uwaga 2Nie wymaga taśmy aluminiowej
KolorBiały
OświetlenieMożliwość zastosowania taśmy oświetleniowej LED
Darmowa dostawa od450 zł
Forma i koszty dostawyKurier DPD (Creativa) - 39 zł.

183,55 zł brutto  /szt.

-8%

Zamiast 199,51 zł brutto

75,22 zł za 1 mb.

W magazynie: 827 Przedmioty

Przebijamy konkurencję !

Skontaktuj się i pokaż tańszą ofertę

Więcej informacji

Maskownice karniszy - LK-02 Creativa - Light Blocker ( nieprześwitujące )

Listwa do zabudowy karnisza jak LK-02 Creativa to całkowicie gładka sztukateria wewnętrzna pozbawiona przetłoczeń i ornamentów o wymiarach 244 cm długości, 15 cm wysokości i 4,5 cm głębokości. Maskownica karnisza - LK-02 Creativa prosta z opcją podświetlenia LED. Osłona karnisza w wersji Light Blocker nie wymaga oklejenia dodatkowo taśmą aluminiową do uzyskania efektownego oświetlenia. Osłona karnisza o symbolu LK-02 Creativa wykonana jest z odpornego, twardego materiału jakim jest Polistyren z mieszanką tworzywa, który powoduje że listwa będzie stylowo wyglądać nawet gdy ją podświetlimy taśmą led. Maskownice karniszy można bez problemów malować farbami na wybrany kolor współgrający z aranżacją, ale w ofercie sklepu występują także już pomalowane fabrycznie maskownice karnisza na kolor biały. Maskownice karniszy LK-02 Creativa to gwarancja trwałości na lata. LK-02 Creativa jest wilgocioodporna i możemy ją zastosować w miejscach o dużym zawilgoceniu takim jak np. łazienki czy kuchnia. 

Listwa do zabudowy karnisza producenta Creativa LK-02 to także precyzyjnie dopracowane szczegóły i detale wykończeniowe. Osłona karnisza LK-02 Creativa o takim wzornictwie pasuje praktycznie do większości aranżacji wnętrz. Maskownice karniszy możemy zastosować zarówno w klasycznych, nowoczesnych, oraz współczesnych wnętrzach stanowiąc praktyczne i eleganckie wykończenie pomieszczenia. Osłona karnisza jak LK-02 Creativa można śmiało montować zarówno w mieszkaniach/domach jak i biurach, hotelach, restauracjach w salach konferencyjnych czy pensjonatach. Maskownica karnisza idealnie zamaskuje szyny karniszowe sufitowe, a także karnisze ścienne. Fantastycznie ozdobi wnętrze uzyskując wyśmienity efekt końcowy. LK-02 Creativa to wysoka osłona karnisza na 15 cm. którą możemy się posłużyć do zamaskowania niedoskonałości na łączeniu ściany i sufitu, czy nieestetycznymi szczelinami i rurami. Maskownice karniszy firmy Creativa to bardzo dobry wybór do szybkiej i taniej metamorfozy wnętrza gdzie z pewnością poczujemy się luksusowo i wyjątkowo.

Maskownice karniszy możemy docinać piłą ręczną lub elektryczną ( najlepiej z regulacją prędkości ). LK-02 przyklejamy do sufitu klejem Expert, a łączeń dokonujemy klejem C310 Creativa.

Osłona karnisza - Light Blocker - Creativa

Producent Creativa wprowadza na rynek nową technologię o nazwie Light Blocker. Taka osłona karnisza w technologii Light Blocker posiada praktyczną zaletę ( nieprześwitywania światła przez listwy ). Maskownica karnisza wykonana z twardego materiału nie przepuszcza światła przez maskownice karniszy kiedy zostanie zastosowane oświetlenie LED.

Maskownice karniszy bardzo często należy dodatkowo oklejać taśmą aluminiową co zapobiegnie przebijaniu światła przez listwę. Light Blocker to materiał i nowa technologia, która jest praktyczna i dająca gwarancję, iż światło nie przedostanie się przez maskownice karniszy. Prześwitujące listwy wyglądają bardzo brzydko. Osłona karnisza - LED to nowoczesna i praktyczna sztukateria dekoracyjna, stosowana do mieszkań, domów, pensjonatów, biur, restauracji czy hoteli.

Producent Creativa wychodzi na przeciw oczekiwaniom klientów tworząc maskownice karniszy spełniające takie wymogi. Maskownice karniszy w technologii najlepiej po montażu pomalować farbą na kolor pasujący do aranżowanego wnętrza.

Technologia Light Blocker to innowacyjna koncepcja firmy Creativa, która eliminuje przebijanie światła stosując oświetlenie LED

Light Blocker gwarantuje doskonały efekt wizualny podczas stosowania oświetlenia LED. Dzięki temu nie jest konieczne oklejanie listwy taśmą aluminiową, co redukuje czas montażu o 80%.

Jak zamontować maskownicę karnisza ?

Często zadawanym pytaniem naszych klientów jest, jak zamontować maskownicę karnisza ?. Jest to w miarę łatwy montaż, który będzie można wykonać we własnym zakresie. Będzie z pewnością tańszy, szybszy, a także czystszy od budowania zabudowy kartonowo - gipsowej. Poniżej w skrócie podpowiemy jak to w kolejności wykonać.

Pierwszym etapem który należy wykonać, jest wykonanie pomiarów (wymierzyć odległości od okien i do ścian ). Musimy ustalić gdzie listwa będzie zamontowana i naznaczyć ołówkiem miejsce jej montażu. Ważne jest także sprawdzenie czy ściany i sufit są proste, czy nie wymagają drobnych poprawek, oraz czy miejsce gdzie będziemy osłony przyklejać nie trzeba wstępnie zagruntować ( dla lepszej przyczepności ). 

Listwy do zabudowy karniszy są stosunkowo lekkie ponieważ materiał z jakiego zostały wykonane to Polistyren o wysokiej gęstości. Lekkie listwy przyklejamy bezpośrednio do stropu. Maskownice karniszy firmy Creativa montujemy poprzez klejenie klejem montażowym do sufitu. Zalecany klej do wykonania tej czynności jest dedykowany przez producenta Creativa Expert. Górną krawędź listwy smarujemy ( klejem Expert Creativa ) tak zwanym szlaczkiem góra, dół i przyciskamy do sufitu. Po dosłownie krótkiej chwili przytrzymania, listwa połączy się z sufitem " czas otwarty około 15 min. " Po związaniu należy wytrzeć nadmiar kleju wilgotną gąbką lub szmatką. Całkowity czas schnięcia kleju około 24 h.

Maskownice karniszy producenta Creativa posiadają długość 244 cm. Możemy je śmiało i bez problemów zarówno docinać na krótsze odcinki jak i łączyć na dłuższe odcinki, jak to zrobić ?

Jak docinać maskownice karniszy ?

Docinanie listew karniszowych robimy piłą elektryczną lub ręczną o drobnym zębie. Listwy możemy docinać do konkretnej długości np. od ściany do ściany lub jak jest taka potrzeba, można tworzyć wszelkiego rodzaju zabudowy np. o kącie 90 stopni. Sztukaterię dobrze jest docinać pod kątem 45 stopni ponieważ uzyskamy większą płaszczyznę klejenia, oraz zmniejszymy widoczność łączenia po sklejeniu. Kiedy wykonujemy docinanie listew karniszowych piłą ręczną dobrze wykonać tą czynność w specjalnej skrzynce uciosowej.

Jak połączyć Maskownice karniszy ?

Osłona karnisza łączona jest klejem do łączenia Creativa C310. Należy posmarować miejsce łączenia, docisnąć i przytrzymać przez chwilę, a następnie pozostawić do schnięcia ( czas otwarty około 15 min. ). Świeże zabrudzenia należy od razu wyczyścić acetonem ( UWAGA Aceton służy jedynie do wyczyszczenia z nadmiaru kleju. Nie wolno polewać acetonu po listwie, gdyż może zostać uszkodzona ). Czas schnięcia kleju do łączenia 8-16 h. Pojemność 310 ml. kleju do łączenia listew C310 Creativa wystarczy na około 40 połączeń.

Po zakończeniu wszystkich prac związanych, czyli montażu i zabudowy listew karniszowych i odczekaniu do wyschnięcia kleju ( 24 h ), możemy wykonać kolejny etap naszego przedsięwzięcia jakim jest perfekcyjne wykończenie.

1. Sprawdźmy czy na połączeniach listew lub na połączeniu z sufitem nie ma grudek nadmiaru kleju.

Jeśli występują należy przetrzeć miejsca delikatnym papierkiem ściernym np. 2000 i wyprowadzić do gładkości ( wykonaną czynność możemy ocenić przejeżdżając palcem po listwie ).

2. Następny krok to przetarcie listwy z wszelkich zabrudzeń jak kurz i pył ( dla lepszej przyczepności farby ).

3. Ostatni etap to pomalowanie listew karniszowych farbą na wybrany pasujący kolor. Lepszy efekt uzyskamy kiedy malowanie powtórzymy drugi raz po to, aby połączenia stały się niewidoczne, a zabudowa stała się niczym jeden element elegancki i gładki. Maskownice karniszy można malować farbami jak do wnętrz pomieszczenia. Najlepiej zastosować farbę którą  zastosowaliśmy do pomalowania sufitu lub ścian.

Często zadawane pytania dotyczące listew do zabudowy karnisza

 • czy listwy wystarczy przykleić i czy nie trzeba zastosować kołków do montażu ?

Listwy wystarczy przykleić klejem montażowym ( producent zaleca użycie wyłącznie kleju ), lecz jeśli jest taka potrzeba można zastosować kołki, ale należy uważać żeby nie zniszczyć listew ( dobrze jest wykonać wstępny otwór małym wiertłem )

 • czy listwy posiadają łączniki, narożniki i zakończenia ?

Listwy nie posiadają łączników oraz narożników i zakończeń gdyż wszystkie łączenia wykonujemy klejem C310 Creativa. Zakończenia natomiast są od ściany do ściany lub tworzymy zamknięte zabudowy z listew.

 • czy listwy osłaniające karnisz można malować ?

Tak listwy można, a nawet trzeba malować dla pięknego wyglądu i spójności z użytymi kolorami w danym wnętrzu.

 • czy do listew do zabudowy karnisza Creativa można zastosować oświetlenie LED ?

Tak można, oświetlenie z pewnością doda romantyzmu i nowoczesności we wnętrzu

Jak dobierać Maskownice karniszy ?

Maskownice karniszy należy odpowiednio dobrać i dopasować do odpowiedniej wysokości pomieszczenia tak, aby spełniała Państwa wymogi i oczekiwania. Jest to zarówno elegancka dekoracja maskująca szyny i karnisze, jak i listwa osłaniająca jakiekolwiek niedoskonałości występujące na ścianie i suficie.

Ważnym czynnikiem przy wyborze listwy maskującej karnisz jest wysokość pomieszczenia w którym będzie zamontowana. Do większego i wyższego pomieszczenia lepiej zastosować wyższe listwy, natomiast przy mniejszych adekwatnie mniejsze. Taki prosty i szybki test sprawdzający możemy wykonać poprzez wycięcie ze sztywnego kartonu odpowiedniej wysokości np. 10 cm i przyłożyć do sufitu. Da to Państwu obraz czy dana wysokość będzie współgrać z otoczeniem we wnętrzu. Trzeba zwrócić także uwagę, aby optycznie nie pomniejszyć pomieszczenia. 

Kolejnym etapem w wyborze sztukaterii takich jak maskownica karnisza jest styl jaki chcemy osiągnąć podczas aranżacji wnętrza. W ofercie sklepu www.Dekorplanet.pl znajdą Państwo szeroką gamę listew zarówno klasycznych, nowoczesnych, współczesnych czy awangardowych. Maskownice karniszy są zarówno gładkie, proste jak i zdobione z delikatnymi przetłoczeniami, wykonane z różnych materiałów tak więc z pewnością będzie można znaleźć odpowiedni model dla siebie. 

Listwy do zabudowy karnisza Creativa

Cechują się łatwością montażu i bardzo efektownym wyglądem. Wykonane są z wytrzymałych i lekkich materiałów, a ich montaż odbywa się poprzez klejenie dedykowanym klejem montażowym C300 Creativa. W przypadku większych odległości, proponowany jest klej do łączeń C310 Creativa, który niweluje widoczność spoiny. Listwy do zabudowy karnisza Creativa występują w trzech wariantach wysokościowych 10 cm LK-0112 cm LK-02 i 15 cm LK-03. Wszystkie są gładkie, proste o minimalistycznym wyglądzie. Każda listwa Creativa na zamówienie może zostać fabrycznie pomalowana na indywidualnie wybrany kolor.

Sztukateria CREATIVA by Cezar

Listwy do zabudowy karnisza jest szybkim i estetycznym sposobem na ukrycie szyn czy rurek karniszowych. Maskowanie karniszy nigdy nie było łatwiejsze niż teraz. Te gzymsy są montowane poprzez klejenie do sufitu, tuż obok karnisza.

Konstrukcja tych listew maskujących karnisz pozwala na dodanie taśmy LED, dzięki temu uzyskujemy możliwość budowania nastroju poprzez nowoczesny, prosty kształt listwy oraz odpowiedniej barwy i natężenia światła.

Sztukateria firmy Creativa charakteryzuje się doskonałym stosunkiem jakości do ceny, a co za tym idzie mamy produkt wysokiej jakości za relatywnie niską cenę. Polimerowe listwy sztukateryjne są niezwykle łatwe w instalacji.

Producent przewidział kleje zarówno do montażu jak i do łączenia listew między sobą. Dzięki specjalnym właściwościom tego kleju, listwy karniszowe czy przypodłogowe, nie mają widocznych spoin i tworzą jednolitą masę.

 

Opinie

Oceń 
2019-04-15

Polecam !

Fajna obsługa, szybka wysyłka polecam

  Oceń 
  2019-02-19

  Idealnie

  Miła obsługa,ekspresowa wysyłka,listwa bardzo elegancka

   Oceń 
   2018-02-22

   Naprawdę świetne

   Super obsługa

    Oceń 
    2018-02-08

    Doskonałe

    Fajne i super obsługa

     Oceń 
     2018-01-07

     Fantastyczny zakup

     Super sprawnie

      Oceń 
      2018-01-06

      Dobre

      Idealny wybór

       Oceń 
       2018-01-06

       Super obsługa

       Ekspresowa wysyłka i super kontakt

        Napisz swoją opinię!

        Napisz opinię

        LK-02 CREATIVA OSŁONA KARNISZA - LIGHT BLOCKER

        LK-02 CREATIVA OSŁONA KARNISZA - LIGHT BLOCKER

        Maskownica karnisza LK-02 Creativa w wersji nieprześwitującej Light Blocker. Osłona karnisza jak LK-02 Creativa posiada wysokość 15 cm. Maskownice karniszy zaprojektowane do szybkiego zamaskowania szyn karniszowych. Maskownice karniszy możemy podświetlić taśmą LED przez co stworzymy romantyczny nastrój. Osłona karnisza jest gładka, wytrzymała i odporna na wilgoć ( można malować ).

        Produkty powiązane